Reklam
Reklam

Büyükgöz, Gebzelileri kursa davet etti

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “Ustalık sizden, belgesi bizden” sloganıyla hayata geçirilen mesleki yeterlilik belgesi kursu için bir kez daha Gebzelilere çağrıda bulunarak, kursa kayıt olmaya davet etti.

Büyükgöz, Gebzelileri kursa davet etti
19 Nisan 2021 - 13:53
Gebze’de istihdama katkı sunmak ve sanayiye vasıflı eleman yetiştirmek üzere harekete geçen Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, bir süre önce “Ustalık sizden, belgesi bizden” sloganıyla mesleki yeterlilik belgesi kursu açtıklarını duyurmuştu. Tatlıkuyu Pazaryeri Kompleksi’nde kurulan kurs merkezinde kayıtların devam ettiğini bildiren Başkan Büyükgöz, Gebzelilere, “Sevgili hemşehrilerim, ‘Ustalık Sizden, Belgesi Bizden’’ sloganı ile başlattığımız, katılımcıların alacağı eğitim sonunda ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ almaya hak kazanacağı kurslarımızda kayıtlar devam ediyor. Bilginiz olsun” diye selendi.

BİRÇOK ALANDA EĞİTİM
Tatlıkuyu Pazaryeri Kompleksi’nde verilecek kurs eğitimlerinde; CNC tezgah operatörlüğü, pres operatörlüğü, metal kesimci, çelik kaynakçısı, kaynak operatörü, makine bakımcı, köprülü vinç operatörü, otomotiv montajcısı, otomotiv mekanikçisi, otomotiv gövde kaynakçısı, plastik enjeksiyon operatörü, plastik kaynakçısı, orman yetiştirme ve bakım işçisi ve orman üretim işçisi alanlarında mesleki yeterlilik belgesi verilecek.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR
Mesleki Yeterlilik Belgesi, bireylerin herhangi bir meslekte, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından oluşturulmuş ulusal yeterliliklerde belirtilen şartları karşılamaları halinde sahip olabilecekleri bir belgedir. Bu belgeyi almak için başvuruda bulunmak isteyen Gebzeliler, Gebze Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden başvurularını yapabiliyorlar. Büyükgöz, Gebzelilerin 0262 644 56 89 numarasından detaylı bilgiye ulaşabileceğini de duyurdu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum