Reklam
Reklam

Büyükgöz, herkesi meydana davet etti

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz yayınladığı mesaj ile 15 Temmuz Demokrasi şehitlerini anarken, tüm Gebzeli hemşehrilerini de 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı’nda davet etti.

Büyükgöz, herkesi meydana davet etti
10 Temmuz 2020 - 11:39 - Güncelleme: 10 Temmuz 2020 - 11:40
15 Temmuz coşkusu Gebze’de yaşanacak. 15 Temmuz Milli Birlik Günü’nde Gebze Kent Meydanı’nda gün boyu düzenlenecek etkinliklerde Gebzeliler bir araya gelecek. Gebze Kaymakamlığı ve Gebze Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenecek 15 Temmuz Milli Birlik Günü etkinlikleri, ilçe protokolünün şehitlik ziyaretiyle başlayacak. Kuranı Kerim tilaveti ve duayla başlayacak ziyarette şehit kabirlerine karanfil bırakılacak. Şehit ailelerinin de ziyaret edileceği programlar dahilinde 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı’nda 15 Temmuz sergisinin açılışı da yapılacak.
 
DEMOKRASİ NÖBETİ TUTULACAK
Saat 21.00’de demokrasi nöbeti ve Milli Birlik Günü kutlamaları saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sürecek etkinlikler, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay tarafından dua yaptırmasıyla devam edecek. Mehteran Bölüğü’nün konseri ve 15 Temmuz Gazileri Ahmet Eren ve Mehmet Fatih Bilgin’in konuşmalarıyla sürecek 15 Temmuz etkinlikleri, tarihçi yazar Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil’in günün anlam ve önemine ilişkin konuşması, kum Sanatı gösterisi, Kur’an-ı Kerim tilaveti, protokol konuşmaları, Eşref Ziya Terzi konseriyle devam edecek.
 
GEBZELİLERE DAVET
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ulusa sesleniş konuşmasının sinevizyonla yayınlanmasının ardından 15 Temmuz Milli Birlik Günü programları diğer etkinliklerle gece yarısına kadar sürecek. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “Milletimizin tek vücut olduğu ve ihanet örgütüne karşı koyduğu gün olan 15 Temmuz Milli Birlik günü etkinliklerine katılmak üzere Gebzeli tüm hemşerilerimizi Milli İrade Meydanı’na davet ediyorum” dedi. 
 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum