Büyükgöz'ün savunması zafer getirdi

4 avukatla birlikte mahkemeye çıkartma yapan Büyükgöz, yaptığı konuşmayla davaya damga vurdu. Asli görevi yüksek şehir plancısı olan Büyükgöz'ün mahkemede yaptığı savunma Gebze lehine verilen kararda büyük etken oldu.

Büyükgöz'ün savunması zafer getirdi
08 Temmuz 2019 - 13:08 - Güncelleme: 08 Temmuz 2019 - 13:27

Gebze Belediyesi’nin tüzel kişiliğinde bulunan Marmara Nakliyeciler Garajı'nın, hukuksuz gaspı bugün son buluyor. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün bir aydır verdiği mücadele nihayete erdi, 2013 yılında sözleşmesi biten şirket bugün tahliye edilecek. Sabah saatlerinde 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada kiracı şirketin Gebze Belediyesi’ne açtığı dava düştü. Başkan Büyükgöz ve 4 avukatın hazır bulunduğu Yenigün Gazetesi’nin de takip ettiği duruşmada, İmar Hukuku’nda yüksek lisans yapmış belediye başkanı Büyükgöz’ün konuya hakim olarak verdiği ifade sonuç getirdi. Kamu yararına yaşanan zararı iyi anlatan Büyükgöz mahkemede şu açıklamayı yaptı;

"140 MİLYONLUK ZARAR"
“Bu dava artık, Gebze kamuoyunun saniyelerle takip ettiği bir konu haline gelmiştir. Burada kamu menfaatinin korunup korunmadığına ilişkin bir beklentiye girilmiştir. Kiracı firma ayda yaklaşık 2 milyonluk bir kamu zararını oluşturmaktadır. 6 yıllık bir süreyi göz önüne aldığınızda 140 milyonluk bir kamu zararı oluştuğu görülmektedir. Bu da bizim için önemli bir kamu yatırımları imkanından yoksun kalmak anlamına gelmektedir. Burada binlerce insanın mağdur edileceği algısı tamamen gerçek dışı bir beyandır.

"ESNAFLAR MAĞDUR EDİLMEYECEK"
200’e yakın esnafın bulunduğu alanda hiçbir esnafın bu firmanın faaliyetinin devamının yönünde iradesinin olmadığı, tam aksine bu firmaların tamamı imzalı kaşeli dilekçeleriyle bize başvurmuşlardır ve bir an önce tahliyenin gerçekleşmesini talep etmişlerdir.  Biz burada hiçbir esnafı mağdur etmeyecek ve hiçbirini tahliye etmeyeceğiz. Sadece ana firma tahliye edilecektir. Hiçbir esnafa zarar verilmeyecek, mağdur edilmeyecektir. Gebze kamuoyu sayın mahkemeden kamu adına oluşan bu zararın giderilmesi yönünde karar bekliyor. Kamu zararına sebebiyet veren tarafların da bu konu hakkında mesuliyetlerini hatırlatmak istiyorum."

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum