Büyükşehir'den kimsesizlere sıcak yuva

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın talimatıyla Gebze’de yapılan Barınma ve Konaklama Merkezi hizmet vermeye başladı. Merkez, Gebze bölgesinde sokakta kalan evsizlere sıcak yuva oldu.

Büyükşehir'den kimsesizlere sıcak yuva
22 Kasım 2020 - 13:06 - Güncelleme: 22 Kasım 2020 - 13:38

Şehirde kimsenin aç ve açıkta kalmaması için gayret gösteren Büyükşehir Belediyesi sıcak bir aşa, sıcak bir yuvaya hasret kalan vatandaşların ihtiyacını Barınma ve Konaklama Merkezleri ile sağlıyor. Bu kapsamda Gebze'de Mevlana Mahallesi'nde kurulan yeni merkez 7 gün 24 saat hizmet vermeye başladı. Merkezde toplamda 58 kişi kalabiliyor.
 
TÜM HİZMETLER ÜCRETSİZ
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğüne bağlı Barınma ve Konaklama Merkezi, Kocaeli’nde bulunan ihtiyaç sahibi kişiler, engelliler, yaşlılar, afet sonrası konaklama ihtiyacı olan aileler, hasta ve refakatçilerine de hizmet verecek. Yılın 12 ayında hizmet veren merkezde üç öğün yemek, temizlik ve sağlık hizmetleri ücretsiz bir şekilde sunuluyor. Konforlu ev sisteminde bulunan asansörlü merkezin her katında mutfak, wc ve banyo bulunuyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum