Çayırova'da 27 Milyon TL açık var

Çayırova Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı 2. Oturumu, Bünyamin Çiftçi başkanlığında toplandı. Meclis toplantısında 2018 kesin hesap tablosu meclisin onaya sunuldu.

Çayırova'da 27 Milyon TL açık var
14 Mayıs 2019 - 16:03

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, meclisin açılış toplantısında, meclis üyelerinin Ramazan ayını tebrik ederken, sokak iftarlarını iptal ettiklerini bunun yerine ihtiyaç sahibi ailelere yardım ettiklerini aktarırken, “Dün olduğu gibi bugün de ihtiyaç sahibi ailelerimizin yanındayız” dedi. Gündem maddesi olarak görüşülen belediye başkan yardımcısına ödenecek aylık bürüt maaş hakkında sunulan komisyon raporunda başkan yardımcılarına ödenen bedelin 3’te 2’si oranında ödenmesi ve oy birliği ile kabul edildi.

“81 MİLYONLUK GAYRİMENKUL SATILMIŞTIR”
Meclis gündeminde son madde olarak 2018 yılı kesin hesap tablosu konuşuldu. Konu hakkında söz alan CHP’li Meclis üyesi Muharrem Gökçe, “Bütçe gelirinde yüzde 25 sapma görülmüştür yanı şişirilmiştir. Cezalarda tahsilat oranı her geçen yıl düşmektedir. 2018 yılında Çayırova halkının 81 Milyonluk gayrimenkulü satılmıştır. Çayırova Belediyesi 2018 yılında 27 Milyon TL açık vermiştir. Temennimiz sizler bütçe oluştururken, Çayırova’nın gayrimenkullerini satmazsınız. Çayırova’nın değerlerini satmadan hizmet üretirsiniz. Özel kalem öngörülen bütçenin yüzde 30’undan fazlasını harcamıştır.

2018 GELİR VE GİDERİ AÇIKLANDI
Gökçe’nin konuşmasının ardından açıklamalarda bulunan Başkan Çiftçi, “Bu çalışmanızdan dolayı size çok teşekkür ediyorum. Eski dönemde yapılanlar bir yönetim tarzıdır. Bizim dönemimizde bütçenin büyük kısmını arsa satışı oluşturmayacak. Belediyenin mülkiyeti olan araziyi Çayırova halkının arazisi olarak düşünüyoruz. Şayet bir satış olacaksa ve halkın yararınaysa sizlerle birlikte karar alırız. Önümüzdeki 5 yıl boyunca istişare içerisinde hareket edeceğiz. Keşke o kadar arsa satılmasaydı” dedi. Çayırova Belediyesi’nin 2018 yılına ait geliri 169 Milyon 208 Bin 732 TL, 2018 yılına ait gideri 196 Milyon 290 Bin 806 TL olarak açıklandı. Haziran ayı meclisinin alınan kararla 3 Haziran saat 15,00’da yapılması kararlaştırıldı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum