Reklam
Reklam

Çayırova'da geleceğin sporcuları burada yetişecek

Çayırova’ya Anadolu Spor Lisesi yapılıyor. Belediyenin imkanlarıyla yaptırılacak olan 24 derslikli Anadolu Spor Lisesi’nin protokolü Kocaeli Valisi Seddar Yavuz tarafından imzalandı. Konu hakkında açıklamalarda bulunana Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, “Spor kenti Çayırova’mıza Anadolu Spor Lisesi yakışır” dedi.

Çayırova'da geleceğin sporcuları burada yetişecek
14 Eylül 2021 - 10:46 - Güncelleme: 14 Eylül 2021 - 10:49
Çayırova Belediyesi’nden Çayırova’ya bir kazanım daha. Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Çayırova’da belediye imkanlarıyla yapılacak olan Anadolu Spor Lisesi’nin protokolünün imzalandığının müjdesini verdi. Kocaeli Valiliği’nde yapışan protokol imzalama törenine Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdüür Ömer Akmanşen, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sadık Akar ve Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç katılım gösterdi.  Eğitime yüzde 100 Destek Kampanyası kapsamında, yaptırılarak hibe edilecek olan 24 derslikli, 150 kişilik kız öğrenci pansiyon binası, 150 kişilik erkek öğrenci pansiyon binası ile birlikte 500 kişilik kapalı spor salonundan oluşacak Anadolu Spor Lisesi’ne ait protokolün imzalanması, Çayırova’da sevinçle karşılandı. Çiftçi protokol hakkında yaptığı açıklamada, “Spor kenti Çayırova’mıza Anadolu Spor Lisesi yakışır” dedi.

"SPOR KENTİ YAPMAK AMACINDAYIZ"
Çayırova’yı spor kendi yapma hedefiyle yola çıktıklarını ifade eden Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, bu doğrultuda proje ve çalışmaların devam ettiğini belirterek, Belediyenin imkânları ile hayalindeki Spor Lisesi’ni Çayırova’ya kazandırmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Çocukların ve gençlerin geleceği için hız kesmeden yatırımların süreceğini ifade eden Çiftçi, "Çayırovamızı spor şehri yapmaya kararlıyız. Sporu tüm branşları ile sevdirmek, sportif başarılar elde etmek ve ilçemizin adını bu alanda marka yapmak için çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.
 
“DERECEYE GİREN EVLATLARIMIZ VAR”
Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’nin projenin detayları hakkında yaptığı sunumun ardından bu projenin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek sözlerine başlayan Vali Seddar Yavuz ise, “Böylesine güzel bir proje bizi ziyadesiyle mutlu etti. Çünkü Kocaeli; ortalama yaşı 32 olan çok genç bir şehir. Bu aynı zamanda dinamizm demek. Diğer taraftan da bir spor kenti olarak Kocaeli’yi tanımlasak sanırım yanlış bir tanımlama yapmış olmayız. Amatör ve profesyonel branşlarda, olimpiyatlar da dahil birçok Avrupa Şampiyonasında dereceye giren evladımız var.

“SİZLERİ CANI GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM”
Kocaeli’de özellikle o bölgede bir spor lisesinin yapılacak olması bizi heyecanlandırıyor. Sizin buna öncülük etmeniz, gayret etmeniz ve birde bunu hibe olarak yapma arzunuz bizde gerçekten büyük bir memnuniyet uyandırdı. Sizleri canı gönülden tebrik ediyorum. İlimize ve bölgemize hayırlı uğurlu olsun. İnşallah buradan geleceğimize ışık tutacak güzel sporcular yetişsin” diyen Vali Yavuz, eğitime desteklerinden dolayı emeği geçen herkese teşekkür etti. Konuşmaların ardından Vali Seddar Yavuz ve protokol üyeleri, Anadolu Spor Lisesi’ne ait protokolü hayırlı olsun dilekleriyle imzalayarak, günün anısına toplu fotoğraf çektirdiler.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum