Çayırova Tıp Merkezi'nden görkemli açılış

Önce insan sağlığı diyerek 1997 yılında hizmet vermeye başlayan Çayırova Tıp Merkezinin yeni hizmet binasının açılışı gerçekleşti.

Çayırova Tıp Merkezi'nden görkemli açılış
29 Kasım 2020 - 14:54

Dr. Esat Ekincikli ile Dr. Eyüp Ercan'ın sahibi olduğu Çayırova Tıp Merkezi’nin Çayırova Özgürlük Mahallesi Adnan Kahveci Caddesi üzerindeki yeni binasının açılışı gerçekleşti. Geçtiğimiz Cuma günü gerçekleşen programa; Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yaşar Çakmak, Çayırova Müftüsü Yusuf Bingöl, İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç, AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Servet Günay, CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanı Yusuf Aksu, Eski CHP Kocaeli Milletvekili Dr. Mehmet Hilal Kaplan, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, sağlıkçılar, muhtarlar ve çevre sakinleri katıldı.  Çayırova TIP Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Esat Ekincikli yaptığı konuşmada, Fatih Caddesi'nde Dr. Eyüp Ercan ile 1996 yılında muayenehane ile başladıkları ortaklığın bugünlere geldiğini söyledi. Pandemi sürecinde sağlık yatırımlarının ve sağlıkçılarının öneminin çok daha iyi anlaşıldığını söyleyen Ekincikli; "Sorumluluğumuzun farkındayız ve birinci önceliğimiz insan sağlığı olacak. Yaklaşık 2 bin 500 metrekare alanda bölge halkına hizmet vereceğiz. Bunun yanı sıra, burada eksi birinci katımız ameliyathane olabilecek durumda ve gerekirse burayı ameliyathane yapabiliriz. Ayrıca Çayırova'nın büyük sorunu olan beşinci katımızı da fizik tedavi merkezi olacak" dedi.

BAŞKANLAR HAYIRLI OLSUN DEDİ
Açılışa katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yaşar Çakmak ise,  Çayırova Tıp Merkezinin bölgeye hayırlı olmasını diledi. Çakmak, "Allah hepimize sağlıklı günler nasip eylesin. Çayırova'nın ihtiyacı olan bu kurumun hayırlı olmasını diliyorum, devlet hastanemizin de en kısa zamanda açılmasını temenni ediyorum" dedi. Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi de tıp merkezinin bölgeye hayırlı olması temennisinde bulundu. Pandemi süreci ile birlikte sağlık kuruluşlarının öneminin daha da öne çıktığını söyleyen Çiftçi, Çayırova Belediyesi olarak pandemi sürecinde filyasyon ekiplerine önemli destekler sağladıklarını, bu desteklerin daha da artacağını ifade etti.

DUALARLA AÇILDI
Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen ise yaptığı konuşmada Çayırova’nın nüfusunun hızla arttığına dikkat çekerek, bölgede böyle önemli yatırımların açılmasının kendilerini de mutlu ettiğini söyledi. Çayırova Müftüsü Yusuf Bingöl'ün yaptırdığı duanın ardından protokol üyeleri açılış kurdelesini birlikte kestiler ve daha sonra, Dr. Esat Ekincikli Tıp Merkezi'nin bir bölümünü davetlilere gezdirerek bilgi verdi. 


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum