Reklam
Reklam

Çayırovalı öğrenciler başarılı bir projeye imza attı

Çayırova Güzeltepe İlkokulu 1-E Sınıfı Öğretmeni Selma Gürbüz ve öğrencileri başarılı bir e-twinning projesine imza attılar. Gürbüz ve Çayırovalı minikler, ‘Safety is my priority-Önceliğim Güvenlik’ projesini hem Türkiye’nin farklı illerinden hem de Azerbaycan ve Romanya’dan öğrencelerle hayata geçirdiler.

07 Haziran 2021 - 12:57
Bölgemizden bir başarılı E-Twinning projesi daha. Çayırova Güzeltepe İlkokulu 1-E Sınıf Öğretmeni Selma Gürbüz ve öğrencileri, ‘Önceliğim Güvenlik’ isimli projeyi hem yurt içi hem de yurt dışı paydaşlarıyla başarıyla hayata geçirdiler. Gürbüz ve Çayırovalı minikler, ‘Safety is my priority-Önceliğim Güvenlik’ çalışması kapsamında hem yurt içinden hem de Azerbaycan ve Romanya’dan öğrenci ve öğretmenlerle birlikte güvenlik bilincini oluşturdular.WEBİNARLAR DÜZENLENDİ
Proje kapsamında öğretmen ve öğrenci webinarları düzenlenirken, öğrencilerin farklı güvenlik alanlarındaki davranışlarını, yaşam becerilerine dönüştürmeleri sağlandı. Bununla birlikte minik öğrenciler, farklı web 2.00 araçlarını kullanarak teknoloji kullanımına da önem verdi. Çalışma kapsamında; internette, okulda ve trafikte COVİD-19’a karşı dikkat edilmesi gereken güvenlik kurallarının altı çizildi.

PROJE SONUNA KAMUSPOTU FİLMİ
Bununla beraber ‘Önceliğim Güvenlik’ etkinliği kapsamında scratch- kodlama, zihin haritası, online değerlendirme, afiş-broşür yapma ve dağıtma, panolarda sergileme, örnek olay ve çözüm önerileri yazma, e-dergi, e-book, trafik oyunları web sitesi, rap müzik çalışması gibi eğlenceli etkinlikleri yapan öğrenciler bu alanlardaki deneyimleri yaşayarak öğrendiler. Gürbüz ve öğrencileri, projenin finalini ise kamuspotu filmleriyle taçlandırdı.


 

YORUMLAR

  • 1 Yorum