Çayırovalılar türküye doydu

Çayırova Belediyesi Türk Halk Müziği (THM) Topluluğu ilk konserini Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde verdi. Çayırova’daki yetenekli seslerden oluşan koro, unutulmaya yüz tutmuş türküleri yaşatarak ilçenin kültür ve sanat hayatına canlılık kazandırdı.

Çayırovalılar türküye doydu
02 Aralık 2019 - 11:07

Eylül ayında Şef Ünal Dursun’un yönetiminde eğitime başlayan ve üç aylık yoğun bir çalışmanın ardından yetenekli seslerden kurulan Türk Halk Müziği Topluluğu’nun ilk konserine Çayırovalılar büyük ilgi gösterdi. Kültür Merkezi konferans salonunu dolduran vatandaşlar örfümüzü ve kültürümüzü anlatan türküleri büyük bir keyifle dinledi. Şef Ünal Dursun’un yönetiminde ilk kez sahne alan, sesleri ile dinleyicilerden tam not alan konserde görme engelli Suriyeli iki kardeşin söylediği türkü duygusal anlar yaşattı.

İLGİYLE DİNLENDİ
Önce hikâyelerinin anlatılıp sonra yetenekli seslerin koro ve solo yorumladığı türKü konserini Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Sadettin Arıkboğa ile Kenan Tuzcu, Özel Kalem Müdürü Aydın Turan, belediye meclis üyeleri ile her yaş grubundan vatandaşlar ilgiyle dinledi. Çayırovalıların büyük beğenisini kazanan Türk Halk Müziği Topluluğu önümüzdeki süreçte ara ara konser vermeye devam edecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum