CHP'den ortak açıklama; "Dimdik ayakta duracağız"

CHP Kocaeli İl Örgütü, Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınamak için bir açıklama yaptı. 81 ilde eşzamanlı yapılan organizasyona bölgemizden de yoğun katılım gerçekleşti.

CHP'den ortak açıklama; "Dimdik ayakta duracağız"
22 Nisan 2019 - 13:26

81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen basın açıklaması Kocaeli İl Örgütü tarafından Sabri Yalım Parkı’nda yoğun bir katılım ile gerçekleşti. CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Başkan Vekili Korkut Öz, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, CHP Darıca İlçe Başkanı Gürel Yıldırım, CHP Çayırova İlçe Başkanı Çetin Hartamacı, CHP Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir, çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek temsilcileri, il ilçe yöneticileri ve vatandaşlar açıklamada hazır bulundu. İl Başkan Vekili Korkut Öz’ün okuduğu bildiride, bu saldırının aynı zamanda şehidimizin ailesine karşı yapılmış bir saygısızlık olarak nitelendirildi. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı; “Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır. Adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse bir takım operasyon kanallarında kimler Sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa, Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse, meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal’in ‘İki büyük eserimden biri’ dediği, Cumhuriyet Halk Partisi’ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır.

“SALDIRIDA PAY SAHİBİDİR”
Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler. Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkarlarıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir üyesi olarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya da devam edeceğiz.

“KAMUOYU RAHATLATILMALIDIR”
Türkiye’yi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz. ‘Gün, kızgın demiri soğutma günü’ ise herkes de buna göre davranmalıdır. Ancak demiri bugün bile kızdırmak için çaba göstererek siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdırlar. Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırılmalıdır, kamuoyu rahatlatılmalıdır.

“OYUNU BOZACAK GÜÇTEYİZ”
Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuva-i Milliye’nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi’yiz.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum