CHP Gebze'de çetin yarış

Ana muhalefet partisini Gebze’deki temsilcisi olmak için 5 isim yarışacak. CHP Gebze’nin yakın tarihte eşi benzeri görülmemiş seçiminde delegeler sandık başına giderek yeni ilçe başkanını seçecekler.

CHP Gebze'de çetin yarış
13 Ocak 2020 - 15:11

Siyasi partilerin kongre heyecanı sürerken, sıra CHP Gebze’ye geldi. Ana muhalefetin ilçemizdeki temsilcisinde ilçe başkanı olmak için mevcut başkanı Musa Yılmaz’ın yanı sıra İsmet Kara, Gökhan Orhan, Serdar Tüze ve Sait Aydın kolları sıvadı. 19 Ocak Pazar günü Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek kongrede 416 delege sandık başına giderek, yeni dönemdeki ilçe başkanını belirleyecek. İlçe başkanlığına aday isimlerin tamamı görkemli bir şekilde toplantılarını yaptılar. İlerleyen süreçte adaylıktan çekilip çekilmeme gibi durumların yaşanıp yaşanmayacağı merakla beklenirken, geçmiş dönemde ilçe başkanlığı yapmış olan İsmet Kara, önceki gün Yenikent Mahallesi’nde CHP’li delegelerle bir araya gelerek , “Partimizi iktidar yapmak için çalışacağız. Kendi içimizdeki kavgayı sona erdireceğiz. İlçe başkanı seçilmem durumunda 3 ayda örgütte birlik ve bütünlüğü sağlayarak sahaya ineceğiz” dedi.

1977’DEKİ CHP RUHUNA ATIFTA BULUNDU
Diğer bir aday Serdar Tüze ise ilçe başkanlığında yaptığı konuşmada, “Tek iddiam var, şu anda Kocaeli yerel yönetiminde 12-1 olan durumumuzu değiştirmek ve Gebze'de iddia ortaya koyabilmek. Bu durum kaderimiz olamaz. Hatta Kocaeli Büyükşehir belediyesini de alabilmeliyiz. 1977'deki Gebze CHP ruhunu oluşturabilirsem, kabir ziyaretine yüzüm olur. Haydi gelin bize bu yetkiyi verin” demişti.

HALKIN TEK UMUDU CHP VURGUSU
CHP Gebze’nin tanınmış siyasetçilerinden olan Sait Aydın ise geçtiğimiz Cumartesi günü partililere seslenerek, “Halkımızın tek umudu CHP iktidarıdır. CHP ilk genel seçimlerde iktidar olacak tek partidir. Bu amaçla yerelimiz olan Gebze özelinde de iktidar olmak için yola çıktık. Bunun için partimiz fabrika ayarlarına dönerek, halk için siyaseti hayata geçirmek zorundadır. Oluşturacağımız yönetim kurulu arkadaşlarımız ile bu anlayışımızı Gebze’de iktidar yapacağımıza inanıyoruz” açıklamalarında bulunmuştu.

BİRLEŞTİRİCİ SİYASETİN ALTINI ÇİZİ
Ana muhalefet partisinin genel merkezinde siyaset yapan ve CHP Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı görevini yürüten genç siyasetçi Gökhan Orhan ise, geçtiğimiz gün ilçe başkanlığında bir toplantı yaptı ve görkemli geçen programda partililere, “Parti içinde ötekileştiren değil birleştiren olmak için adayız. Sevginin, mücadelenin ve birlikteliğin hâkim olduğu bir dönem inşa etmek için adayız” sözleriyle seslendi. Mevcut ilçe başkanı Yılmaz da delegelerle bir araya gelmeye devam ederken, gelecek sürecin CHP’de neler getireceği Gebze’de ilgiyle takip ediliyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum