CHP Gebze'den cumhuriyet mesajı

CHP Gebze İlçe Başkanlığı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, tüm Gebzelilerin bu özel gününü kutladı.

CHP Gebze'den cumhuriyet mesajı
29 Ekim 2019 - 13:46 - Güncelleme: 29 Ekim 2019 - 13:52

CHP Gebze'den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı; "Türkiye Cumhuriyeti, emperyalizme karşı dünyanın en onurlu savaşını vererek kurulmuş, milletimizin haklı mücadelesi dünyanın mazlum milletlerine boyunduruktan kurtulmaları için yol gösterici olmuştur. Bu anlamda modern Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu dünya tarihinin önemli dönüm noktalarından birini teşkil etmektedir. Bizler, Cumhuriyetin emanetçileriyiz. Bağımsızlık ateşinin yakıldığı, aydınlanma devriminin başladığı günden bugüne Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini sarsmaya, yönetim şeklini değiştirmeye, ülkeyi karanlığa sürüklemeye çalıştıklarını çok iyi biliyoruz. Hak Hukuk Adalet'e olan inancımızı, ülkeyi tek adam rejimine çevirmek isteyenlere inat güçlü bir şekilde sahip çıkıyoruz. Kadın, erkek, genç, yaşlı demeden Cumhuriyetimizin ilelebet bekçileriyiz.

"YAŞASIN CUMHURİYET"
Ülkeyi canı pahasına kuranların evlatları, torunları olarak Atasının emanetini korumakta kararlıdır. Bu ülkenin aydınlık yarınlarının pusulası Cumhuriyetimizin kurucu değerleridir. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 4. Büyük Kurultayı’nı açış konuşmasında Cumhuriyetin ilan süreci şöyle tanımlamaktadır; “Uçurum kenarında yıkık bir ülke… Türlü düşmanlarla kanlı boğuşmalar… Yıllarca süren savaş… Ondan sonra, içeride ve dışarıda saygıyla tanınan yeni vatan, yeni sosyete, yeni devlet ve bunları başarmak için aralıksız devrimler… İşte Türk genel devriminin bir kısa deyimi…”​ Cumhuriyetin ilanın 96. yıl dönümünde; ileri görüşlülüğü, cesareti, ulusların kaderini değiştirecek kararlı adımları ve dünyaya örnek liderliğiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygıyla ve özlemle anıyoruz.​ Yaşasın Cumhuriyet."


YORUMLAR

  • 0 Yorum