CHP Gebze'den saldırı açıklaması

CHP Gebze İlçe Başkanlığı yöneticileri, dün Şehidimiz Uzman Onbaşı Tahsin Sarıtosun’un cenazesine katılmak üzere gittikleri Bağlarbaşı Merkez Camii’nde fiziki saldırıya uğramış ve CHP’ye ait çelenkler bazı kişiler tarafından tahrip edilmişti. CHP Gebze İlçe Başkanlığı konu hakkında bugün bir basın açıklamasında bulundu.

CHP Gebze'den saldırı açıklaması
29 Ekim 2019 - 17:52 - Güncelleme: 29 Ekim 2019 - 18:04

Dün Darıca’da şehidimiz Tahsin Sarıtosun’un cenazesinde, CHP Gebze İlçe yöneticileri İbrahim Özdede, Hikmet Orhan, Arzu Çakmak Pehlevan ve Tayfun Akçay fiziki saldırıya uğramıştı. Bununla birlikte CHP Genel Başkanlığı ile CHP Kocaeli İl Başkanlığı’nın çelenkleri tahrip edilmişti. Bunun üzerine CHP Gebze İlçe Başkanlığı’nda konuya ilişkin bir basın toplantısı düzenlendi. Açıklamada, CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, CHP Darıca İlçe Başkanı Gürel Yıldırım, CHP Gebze meclis üyeleri, CHP Gebze ilçe yöneticileri, CHP Gebze Belediye Başkan Adayı Recep Dursun ve çok sayıda partili katılım gösterdi. CHP Gebze adına açıklamayı İlçe Basın Sözcüsü Ali Haydar Araz yaptı ve şunları dile getirdi; “Dün, Gebze İlçe Yönetimi olarak; şehidimiz uzman onbaşı Tahsin Sarıtosun’un cenazesine katılmak için Darıca Merkez Camisi’ne giden yöneticilerimize linç girişimine eşdeğerinde menfur bir saldırı olmuştur.

“HALKI GALEYANA GETİRMEYE ÇALIŞTILAR”
Bu saldırıda biri kadın, dört yöneticimiz darp edilmiştir. Ayrıca Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve İl başkanlığımızın çelengi parçalanmıştır. Cenaze ortamından faydalanmaya çalışan bu provokatörler halkı galeyana getirmeye çalışmış ve kısmi olarak da başarılı olmuşlardır. Fakat olay yerindeki sağduyulu vatandaşlar ve emniyet güçleri sayesinde bu girişim başarıya ulaşmamıştır. Olayların gelişimi esnasında ve olaydan hemen sonra emniyet güçlerinin göstermiş olduğu hassasiyet sayesin de, arkadaşlarımızın linçten kurtulmasına, hem de olayların yatışmasına katkıda bulunmuşlardır.“BİRKAÇ PROVAKATÖRE PAPUÇ BIRAKMAYIZ”
Olay yerinde, değişik yerlerinden darbeler alan arkadaşlarımız hastaneye giderek tedavilerini olmuş ve adli takip için gerekli raporları alıp Darıca merkez karakoluna avukat eşliğinde şikâyette bulunmuşlardır. Dileğimiz şudur ki; bu provokasyonları yapan üç-beş kendini bilmezin bulunup yargı önüne çıkarılması ve gerekli cezayı almalarıdır. Değerli basın mensupları şunun bilinmesini istiyoruz ki; biz cumhuriyetin kurucu partisi ve Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün yolundan giden bir partinin neferleri olarak,  birkaç provokatöre pabuç bırakmayız ve bunların oyunlarına gelmeyiz. Bunlar vatan haini arıyorlarsa, Oslo’da terör örgütü ile masada oturanlara baksınlar.

“UCUZ SİYASETE ALET OLMAYACAĞIZ”
Bu ülkenin hukuk, adalet, sağlık gibi tüm kurumlarını işgal eden FETÖ ile kol kola gezenleri ve “Ne istediniz de vermedik” diyenleri bulsunlar. Yetmezse en son İstanbul seçimlerinde, kırmızı bültenle aranılan Osman Öcalan denilen teröristi devletin televizyonuna çıkaran ve ondan oy beklentisine girenleri bulsunlar, bu yetmezse, yine aynı seçimde İmralı’dan yardım umanlara, mektup getirenlere ve bu mektubu TRT ve yandaş kanallarda okutup yorumlatan ve yardım isteyenleri bulsunlar. Bu provokasyonları yapmaya kalkan zihniyet ve bunlara kananlara sesleniyoruz, biz cumhuriyetin kurucu partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi neferleri olarak ucuz siyasetlere alet olmadık ve olmayacağız. Son olarak, darp edilen arkadaşlarımıza, Cumhuriyet Halk Partisi Gebze ailesi olarak tekrar geçmiş olsun diyoruz ve tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyoruz. Yaşasın tam bağımsız Türkiye, yaşasın cumhuriyet.”

“ŞEHİTLERİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”
Açıklamanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarını hatırlatarak, “İçişleri Bakanı Soylu CHP’lileri şehit cenazelerine almayın demişti. Biz bundan sonra da şehit cenazelerine giderek şehitlerimize sahip çıkacağız. Şehitlerimiz hepimizin şehididir. Olayları yapanlara ilişkin bazı tespitlerimiz var, konunun üzerine şiddetle gideceğiz ve faillerin cezalarını almaları için elimizden geleni yapacağız. Emniyet güçleri gerekli müdahaleyi yaptı. Oradaki sağduyulu vatandaşlarımız da araya girdi ve olayın büyümesini önledi. Bana göre bu saldırı organize edilmiş bir olaydır” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum