CHP Kocaeli, Cihan'a misafir oldu

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Kocaeli İl Müftüsü Sinan Cihan’a Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla ziyarette bulundu.

CHP Kocaeli, Cihan'a misafir oldu
04 Ekim 2019 - 13:03

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Yönetim Kurulu üyeleri ve CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası sebebi ile Kocaeli İl Müftüsü Sinan Cihan’ı makamında ziyaret etti. Kocaeli İl Müftüsü Sinan Cihan’ın nezdinde tüm din görevlilerinin haftasını kutladıklarını söyleyen CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Geçtiğimiz aylarda göreve başladığınız ilimizde başarılı çalışmalara imza atacağınızı inanıyoruz” dedi.

"GEREKLİ ADIMLARI ATMANIZI İSTİYORUZ"
Camilerin herkesi kucaklayan ibadet yerleri olduğunu belirten Sarıbay, “Bu sebeple de din görevlilerimizin yürüttüğü bu kutsal göreve siyasetin alet edilmemesini diliyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi, okullara, kışlaya ve camilere asla siyaset girmemelidir. Bu hususta bazı din görevlilerinin, çalışmalarını icra ederken siyaset içerikli konuşmalar yaptığı, sosyal medyada bu tarz paylaşımlarda bulunduğu duyumları aldık. Sizlerden isteğimiz bu konuda gerekli adımları atmanızdır” ifadelerini kulladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum