CHP'li Soyluçiçek'ten hastane açıklaması

CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’nin dün duyurduğu ve gündeme bomba gibi düşen hastane açıklamasına özel düşüncelerini gazetemizle paylaştı. Soyluçiçek, “Kimse bayram gelmeden bayram havası yaratmasın. İnşallah ihale belirtildiği gibi Şubat ayında yapılır” dedi.

CHP'li Soyluçiçek'ten hastane açıklaması
27 Kasım 2020 - 13:43

Dün Ankara’da bir dizi temaslarda bulunan Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, ilçenin en büyük ihtiyacı olan hastane konusunda dün müjdeyi vermişti. Çiftçi, Çayırova Devlet Hastanesi’nin ihalesinin 2021 Şubat ayında, inşaatının ise yine 2021 yılının Haziran ayında başlayacağını açıkladı. Konu hakkında görüşlerine başvurduğumuz CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, hastane sürecine ilişkin şu yorumlarda bulundu; “İnşallah ihale Şubat ayında yapılır. Çayırova halkının en büyük ihtiyacı çünkü bu ancak Sağlık Bakanlığı’nın yaşadığı negatif durumu kapatmak adına yerelde böyle bir algı operasyonu varsa, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’ye çok büyük eksi yazar. Devlet kanadından bir açıklama gelene kadar beklemedeyiz. Olursa tabii ki de biz Çayırova halkı adına mutlu oluruz. Bu çok net bir gerçek. Kimin yaptırdığının bir önemi yok. Önemli olan bu hizmetin gerçekleşmesi, bu hizmeti yaparlarsa teşekkürümüzü sonuna kadar edeceğiz.

“İCRAATI GÖRELİM”
Ancak biz devletin şuan bir açıklama yapmadığını biliyoruz. Yapana kadar bizim için hayali resimler de çok bir şey ifade etmiyor. Devlet hastanesinin yapılacağına mecliste hastaneyle alakalı imar tadilatı geldiği zaman buna inanacağız. Sonuçta bununla alakalı bir meclis gündemi gelmesi lazım. Meclisten geçtiği gün bununla alakalı evet resmi bir atak var diyeceğiz. Belediyenin yükümlülüğü meclisten geçecek duruma bağlı, meclisten geçmeyene kadar sansasyonel haberle kamuoyu boşuna oyalanmasın, icraatı görelim. Kimse bayram gelmeden, bayram havası yaratmasın. Hastane süreciyle alakalı resmi ilk çalışma belediye meclisine gelecek plan tadilatları, parsel birleştirmeleri vb. gibi konulardır. O kadar alındıktan sonra meclis kararına istinaden, bakanlık tarafından bir planlama varsa oraya bir yatırım planlaması öngörülür.

“ELİMİZDEN NE GELİYORSA”
Biz daha projeyi göremedik. Başkan Çiftçi’nin Facebook’tan paylaştığı fotoğrafları görüyoruz. CHP Çayırova’ya göre hastaneyle alakalı resmi bir durum yok. Gündem değiştirip, Sağlık Bakanlığı’nın yaşadığı negatif durumun yerelde üzeri kapatılmak mi isteniyor? Biz hastanenin olmasına kesinlikle karşı değiliz. Bu yatırımın bir an önce aktif hale gelmesi için bizim de elimizden ne geliyorsa yapmaya da hazırız. Suni gündemlerle kamuoyunu meşgul etmek doğru değil. 2021 bütçesi içerisine hastanenin konulması elbette ki lazım. Bu konuda bakanlığa baskı yapılması gerekiyorsa hep beraber baskı yapalım. Hastane Çayırova’nın elbette ki ihtiyacı, 2021 Şubat ayında ihalesi yapılacak ve belirtilen tarihte temeli atılacaksa tabii ki de teşekkürümüzü iletiriz.”

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Goktug
    2 ay önce
    Bir kerede müalefet olmayın destek verin cayirovamiz için en güzeli olsun