CHP'nin genel kurulu tamamlandı

CHP’nin hafta sonu Ankara’da yapılan 37. Olağan Kurultayı'nda aday olan Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Parti Meclisi'ne girdi.

CHP'nin genel kurulu tamamlandı
27 Temmuz 2020 - 09:09 - Güncelleme: 27 Temmuz 2020 - 09:37

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'nde 26-26 Temmuz tarihlerinde yapılan 37. Olağan Kurultayı tamamlandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeniden genel başkan seçilmesinin ardından. Gözler 2. gün gerçekleşecek parti meclisi seçimlerindeydi. 222 adayın yarıştığı seçimde 52 kişilik Parti Meclisi'ne girmeyi başaran CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan oldu.  52 kişilik anahtar listede yer alan Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan 671 oy alarak 26. sıradan seçildi.  

"BANA GÜVENDİLER"
25-26 Temmuz 2020 tarihinde Ankara’da gerçekleşen 37. Kurultay’da 671 oyla Parti Meclisine giren CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan başta Kurultay delegeleri olmak üzere tüm parti mensuplarına teşekkür ettiği konuşmasında şunları söyledi; “Bu başarı sadece benim değil, öncelikle üyesinden İl Başkanına kadar partinin her kademesinde neferlik yapan tüm Kocaelili Parti emekçilerinindir. Bana güvendiler, ortak hedefler için birlikte siyaset yaptık. Ayrıca İstanbul’dan Artvin’e, İzmir’den Tunceli’ye, Ardahan’dan Edirne’ye kadar memleketimin dört bir köşesindeki delege kardeşlerimize teşekkür ederim. Gösterdikleri tavır ve kararlılıkla yeni bir tarih yazdılar. Partimizin yeni yönetim kadrolarını belirlediler."
 
"ÇOK ÇALIŞACAĞIZ"
Seçimlerin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal devlet çağrısına ve Türkiye’yi yeniden inşa edecek ilke ve tespitleri içeren 'İkinci Yüzyıla Çağrı Bildirisi'ne değinen Tarhan sözlerini şöyle sürdürdü; “Kurultayımızda sadece parti yöneticilerimizi belirlemedik, aynı zamanda delegelerimizin büyük desteğiyle yeniden genel başkanlığa seçilen sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı İkinci Yüzyıla Çağrı bildirgesi ışığında yol haritamızı da kamuoyuna ilan ettik. Liyakate dayalı bir kamu yönetimi, sosyal devlet, demokratik anayasa, demokratik seçim yasası ve siyasi partiler yasası, planlı ve sosyal adaleti gözeten güçlü ekonomi ile toplumsal barış başlıca hedeflerimiz arasında. Çok çalışacağız. Ayak basmadık yer, elini sıkmadığımız, dertlerini dinlemediğimiz vatandaş kalmayacak.”
YORUMLAR

  • 0 Yorum