Çiftçi'den hastane konusunda belgeli cevap

Çayırova Belediyesi, Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’nin başkanlığında görüşüldü. Burada gündem maddeleri öncesinde açıklamalarda bulunan Çiftçi, Çayırova Devlet Hastanesi hakkında konuştu ve CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek’in açıklamalarına yanıt verdi.

Çiftçi'den hastane konusunda belgeli cevap
01 Aralık 2020 - 16:07

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, meclis toplantısında yaptığı açıklamada şunlara değindi; “Salgın süreciyle mücadelemiz hep beraber devam ediyor. Kurumlar olarak, tedbirler üst düzeyde alınmış ve gerekli çalışmalar yapılıyor. Bizler de yerel yönetimler olarak her türlü tedbirimizi aldık. Bu kapsamda bizden personel ve araç talebinde bulunan kurumlara gereken destekleri veriyoruz. Çayırova’da dezenfekte edilmesi gereken kamu kurumlarını dezenfekte ediyoruz. Karantina süreci yaşayan vatandaşlarımızı talepleri doğrultusunda bulundukları ortamları dezenfekte ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde Çayırova Devlet Hastanesi’yle ilgili olumlu bir gelişme yaşandı. Bildiğiniz gibi Çayırova Devlet Hastanesi’yle ilgili göreve geldikten hemen sonra eski yerin değişmesi noktasında girişimlerde bulunduk ve alternatif yer çalışmasından sonra bakanlık yetkililerimiz hali hazırda projenin yapılacağı yerde incelemelerde bulundular ve sürecin hızlandırılması girişimlerde bulunduk.

“6 AY GİBİ BİR ZAMAN KAZANDIK”
Zemin etüdü çalışmalarını bizler yapık. Bu anlamda sürecin hızlanması adına 6 ay gibi bir zaman kazandık. Proje çalışmaları tamamladı. Yoğun bir mesai sonucunda bakanlığın Şubat ayında ihale kararı aldığını, Haziran ayında da inşaatının başlayacağını öğrendik. Artık kıskançlıktan mıdır hasetlikten midir bilmiyorum, kamuoyunu yanlış bilgilendirmeye çalışanlar var bunlara itibar etmeyin. Bizi izlemeye devam edin, kente değer katacak projeleri yapmaya devam edeceğiz.”

“SÜTTEN AĞZI YANAN, YOĞURDU ÜFLEYEREK YER”
Çiftçi’nin konuşmaların ardından CHP Çayırova Belediyesi Meclis Üyesi Halis Koç’un hastane konusu hakkında yaptığı açıklamada, “Sayın başkanın devlet hastanesiyle ilgili bir görüşü oldu. Muhalefet hastanenin yapılmasına karşı değil. Muhalefet neden inanamamış. 2017 yılında, bakan düzeyinde billboardlarda hastane hayırlı olsun reklamları çıktı. Sütten ağızı yanan yoğurdu üfleyerek yer. 2017’de olacak dendi ancak şimdi 2020 bitiyor hastanenin sadece tabelası var. Muhalefet ne zaman temel atılacaksa o zaman bu hastaneye inanacak” açıklamasının ardından konuya ilişkin cevap veren Çiftçi, hastane yeriyle alakalı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi meclisinde alınan kararı göstererek, şunları aktardı;

“HANGİ AÇIKLAMANIZIN ARKASINDA DURACAKSINIZ?”
Birileri hayal bile edemiyorken, Türkiye’ye yapılamayacak hizmetleri yaptık. Özellikle sizler sosyal medya ve basın aracılığıyla alakalı yanlış bilgiler veriyorsunuz. Yer değişikliği talebi Çayırova halkı tarafından oldu. İptal edilen proje yok, eski yerde bir proje çizilmediğini belirttik. Bundan önceki meclis toplantılarının bir kaçında Çayırova Devlet Hastanesi’yle alakalı ne yaptınız diyordunuz, şimdi de bu bakanlığın projesidir diyorsunuz önce hangi açıklamanızın arkasında duracaksınız karar verin.

“İLÇE BAŞKANINI YANLIŞ BİLGİLENDİRMİŞSİNİZ”
Biz bu ülkeyi yöneten iktidarın belediyesiyiz. Bakanlığımızın projesidir evet ancak biz süreci hızlandırmak adına birçok girişimde bulunduk. CHP ilçe başkanıyla alakalı bizim komşuluğumuz oldu. Kendisini doğru bilgilendirmediğinizi anladık. Kendisine her türlü bilgiyi veririz belediye olarak kapımız açık. SEDAŞ’la görüştük hastane konusunda orada gereken trafo yatırımlarını da yapacağız. Sizler muhalefet partisisiniz eleştireceksiniz ancak eleştirinizi doğru yapın. Siyaseti günübirlik düşünmeyin, bu makamlar gelip geçici. Muhalefet olsun diye bir şeyleri yanlış bilgilendirmeyi kamuoyunun takdirine sunuyoruz.”


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum