Çiler'den 10 Kasım mesajı

Gebze Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete uğurlanışının 81.yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Çiler'den 10 Kasım mesajı
09 Kasım 2019 - 23:44

Çiler mesajında, "Milletimizin gücünü, özgüvenini, tarihteki rolünü gösteren, büyük mücadele
sonunda kurulan en önemli eserimiz Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 81. yıldönümünde özlem, minnet ve saygıyla anıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Cumhuriyet döneminde hayata geçirilen inkılaplar ve yenilikler; demokratik Türkiye'nin temellerini atarak ülkemizde büyük bir dönüşüm ve modernleşme sürecini başlatmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tarihin en önemli sayfalarına imzasını atmış, milletimiz yok olmaya yüz tutmuşken şanlı ordumuzla birlikte Çanakkale’de destan yazarak, İstiklal Mücadelemizde ulusumuzun birlik, beraberlik ve bağımsızlık ruhundan asla vazgeçmeyeceğini, Cumhuriyetin ilanından sonra sırayla yapılan inkılaplarla yenilenen gücümüzü tüm dünyaya kanıtlamıştır.

ESERLERİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ
10 Kasım, Türk Milleti için Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda O’nun düşüncelerini ve ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığını hatırlama günü olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü andığımız bugünde, tüm kazanım ve başarıları Türk milletine emanet eden Ulu Önderimizi en iyi şekilde yaşatmanın yolunun onun eserlerine sahip çıkmak ve korumak olduğunun bilinciyle, gelecek nesillerimizin de aynı anlayışla sorumluluklarını yerine getirecek olduğuna inanıyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz


YORUMLAR

  • 0 Yorum