Firari katil zanlısı Gebze polisinden kaçamadı

Gebze polisi, 30 Ekim 2019 tarihinde Mevlana Mahallesi’nde meydana gelen silahlı saldırıda Paşa Topçu'yu öldüren, abisi Coşkun Topçu'yu da yaralayarak kayıplara karışan cinayet zanlısı Fatih Altun'u bugün Düzce’de yakaladı. Daha önce de iki cinayet işleyen ve hakkında 11 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

31 Aralık 2019 - 22:20 - Güncelleme: 01 Ocak 2020 - 12:55

Gebze Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Gebze Mevlana Mahallesi’nde meydana gelen silahlı saldırıda Paşa Topçu'yu öldüren Fatih Altun'u bugün yakaladı. 7 Haziran 2014 tarihinde Gebze Gaziler Mahallesi’nde Ş.S isimli şahsın öldürülmesi olayı ile ilgili Tekirdağ Cezaevi’nde tutukluyken 12 Aralık 2018 tarihinde firar eden ve ardından İstanbul Maltepe'de bir kadını öldüren Fatih Altun, 30 Ekim 2019 tarihinde Mevlana Mahallesi’nde gerçekleştirdiği saldırıda ise Paşa Topçu'yu silahla vurarak öldürmüş, abisi Coşkun Topçu'yu da yaralayarak kayıplara karışmıştı.

SÜREKLİ KILIK VE KİMLİK DEĞİŞTİRMİŞ
Bahse konu olayların faili olan Fatih Altun isimli şahsın yakalanması amacıyla detaylı bir çalışma yürüten Gebze polisi, katil zanlısının Düzce’de saklandığı eve bugün operasyon düzenledi. Şahsın yakalandığı ikamette yapılan aramada yastığının altında kullanıma hazır vaziyette bir adet tabanca, 50 adet fişek, vücuduna gizlenmiş bir adet sustalı bıçak ve sahte kimlik belgeleri bulundu. Yakalanmamak için sürekli kılık ve kimlik değiştirdiği öğrenilen Fatih Altun'un ilk cinayet olayından 11 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu ifade edildi. Gebze Emniyet Müdürlüğü’nde işlemleri tamamlandıktan sonra adli makamlara sevk edilen şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum