Cumhur İttifakı'nın başkanları bir araya geldi

AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Pazar günü belediye başkanı olarak halk tarafından görevlendirilen Cumhur İttifakı'nın belediye başkanları ve AK Parti ilçe başkanları ile il binasında bir araya geldi.

Cumhur İttifakı'nın başkanları bir araya geldi
02 Nisan 2019 - 13:43

Toplantıda konuşan AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, seçim sonuçlarının hayırlı olması temennisinde bulundu. Milletin AK Parti’yi 15. defa birinci yaptığını ve milletin tercihini kavgadan yana değil, hizmetten yana kullandığını belirten AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, “AK Partimizi birinci çıkartan Kocaelililere teşekkür ediyoruz. Milletimizin kararı başımızın üstünedir. Belediye başkanları önümüzdeki 5 yılda güzel hizmetlerde bulunacaklar. Ekip çalışması ile gönül belediyeciliği hayat bulacaktır. Seçim sürecinde Kocaeli’nin en ücra köşelerine gittik. AK başkanlar milletimizin sorunlarını dinlemeye çözmeye devam edeceklerdir. İlçe teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Milletvekillerimiz sahada bizimle beraberdi, teşekkür ediyorum. AK Parti büyük ve güçlü bir partidir” dedi.

6 SANDIKTA İTİRAZ
Eryarsoy ayrıca, “Cumhurbaşkanımız önderliğinde durmaksızın yolumuza devam edeceğiz. Bu seçimde arzu ettiğimiz sonucu alamamamızda Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, milletimize kendimizi anlatamamış olmamız ve gönüllere girememiş olmamızın etkisi vardır” ifadelerini kullandı. İlçe başkanlarının sandık sonuçlarını izlediğini ve gereken itirazları yapacaklarını belirten Eryarsoy, İzmit’te şimdilik 6 sandıkta itirazda bulunduklarını açıkladı.

"MİLLETİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ"
31 Mart seçimlerinin şehrimize, ülkemize hayırlı olması dileğinde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Tahir Büyükakın, seçim kampanya döneminde başarılı çalışmaları birlikte gerçekleştirdiklerini söyledi. Türkiye sonuçlarına göre Kocaeli’de başarılı bir sonuç tecelli ettiğini ifade eden Büyükakın şunları söyledi; “Milletimize teşekkür ediyoruz. Hizmet belediyeciliğinde farkı göstereceğiz. AK Parti’nin belediyecilikte rakibi olmadığını göstereceğiz. Bizim için hizmet belediyeciliği başlamıştır. Biz adaletten, halktan ayrılmadan her bir vatandaşa eşit hizmet götüreceğiz.

"UYUM SORUNU OLMAZ"
Parti rozetini yakamızdan çıkardık. Kentimize çok güzel hizmetler yapmak için mücadele edeceğiz. Seçim sürecinde söylediğimiz gibi Türkiye’de yaşamak için tercih edilen ilk 3 şehirden birisi olmak bizim vizyonumuzdur. Yüzde 55.5 oy oranına ulaştık. Bütün ilçe belediye başkanlarımızın performansı güzeldi.” Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arayıp tebrik ettiğini açıklayan Büyükakın, CHP'nin İzmit'i kazanmasıyla alakalı uyum sorunu olup olmayacağıyla ilgili soru üzerine, “Büyükşehir'in uyum sorunu olmaz, ilçe belediyesi kendisini değerlendirmesi lazım. İbrahim Karaosmanoğlu ilçe belediyeleri ile uyum içinde çalıştı. Önümüzdeki süreçte uyum içinde çalışanla biz de uyum içinde çalışırız; uyum içinde çalışmazsa onunla alakalıdır” diye konuştu.


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum