Darıca Belediyesi yıkıp geçiyor!

Darıca Belediyesi, ilçede tehlike arz eden ve görüntü kirliliği oluşturan kaçak, metruk ve riskli yapılarla mücadelesini sürdürüyor.

Darıca Belediyesi yıkıp geçiyor!
04 Aralık 2019 - 11:29 - Güncelleme: 04 Aralık 2019 - 11:36

Darıca Belediyesi kaçak yapılara geçit vermiyor. Bu konuda titiz bir çalışma yürüten belediye yetkilileri, Darıca Sırasöğütler Mahallesi 1628 sokakta metruk halde bulunan yapıyı tespit ve yasal işlemleri tamamlandıktan sonra yıkımını gerçekleştirdi. Başkan Muzaffer Bıyık’ın talimatlarıyla vatandaşların huzurunu ön planda tutan Yapı Kontrol Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri, koordinasyon içerisinde kaderine terk edilmiş metruk, kaçak, riskli yapıların tespit edilmesinin ardından gerekli yasal işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte zaman kaybetmeden bu yapıların yıkımlarını gerekli güvenlik önlemlerini alarak gerçekleştiriyor.

VATANDAŞIMIZIN HUZURU ÖN PLANDA
Metruk, riskli ve kaçak yapıların yıkım çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüklerini belirten Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “Darıca Belediyesi olarak başlattığımız metruk binaların yıkım çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğiz. Metruk yapılar görüntü kirliliği yaratmasının yanı sıra bazı risklere de yol açtıkları için bu tür binaların yıkım çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Sahipleri tarafından terk edilmiş ya da kullanılmayan bu binalar, zamanla madde bağımlıları tarafından mesken tutuluyor.

YAPILAR CAN GÜVENLİĞİ TEHLİKESİ TAŞIYOR
Zaman zaman çocukların oyun alanı olarak da kullandığı yıkılmaya yüz tutmuş olan bu yapılar, can güvenliği tehlikesini de taşıyor. Metruk yapıların bulunduğu mahallelerdeki aileler, kendi çocukları için haklı olarak endişe etmeye başlıyor. İlçenin farklı mahallelerindeki bu metruk yapılara, belirlediğimiz program çerçevesinde müdahale ediyoruz. Mahalle mahalle araştırarak muhtarlarımızda istişareler yaparak, vatandaşlarımızdan gelen talepleri değerlendirerek yasal işlemlerinin yapılması ardından yıkıyor, ardından alanı ve çevresini temizleyerek daha yaşanılabilir bir hale getiriyoruz” dedi.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum