Darıca'da termal grup konuşuldu

Darıca Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Muzaffer Bıyık’ın başkanlığında yapıldı. Meclis oturumunda termal grup projesi konuşuldu.

Darıca'da termal grup konuşuldu
10 Haziran 2019 - 17:57 - Güncelleme: 10 Haziran 2019 - 18:16

Darıca’da Haziran ayı meclis toplantısı, Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın öncülüğünde gerçekleştirildi. Açılış ve yoklamayla başlayan meclis oturumu, Mayıs ayına ait tutanak özetlerinin okunup görüşülmesi ve onaya sunulmasıyla devam etti. Meclis toplantısını CHP Darıca İlçe Başkanı Gürel Yıldırım ve MHP Darıca İlçe Başkanı Adem Emre Aygün de takip etti. Meclis toplantısında 8 gündem maddesi görüşüldü. Darıca’da yer alan 15 adet trafonun konumuna ait imar komisyon raporu oybirliği ile kabul edildi. Meclisin üçüncü gündem maddesinde konuşulan termal grup projesi hakkında açıklamalarda bulunan CHP’li Meclis Üyesi Aydın Işık, “Önümüzde bulunan termal grup adlı firmanın plan tadilat maddesi. CHP meclis üyeleri bu projenin yanlış olduğuna ve Darıca halkına ihanet edildiğini dile getirmektedir. Proje sadece yeşil alanların ve yerleşimin değişimiyle önümüze gelmiştir.

“PROJE DARICA’YA İHANETTİR
Bu insanların aklıyla oynamaktan başka bir şey değildir. 357 bin metrekare inşaat alanı olması gereken projede firma 576 bin metrekare inşaat alanına sahip oluyor. 357 binden 576 bine çıkan inşaat alanın neresinde eşitlik ilkesi var. Bu termal gruba rant sağlamak değil de nedir? Plan tadilatında serbest bırakılan kat yüksekliği görüyoruz ve proje bölgenin yapısal siluetini tamamen bozacak şekildedir. Buradaki sağlık ve okul alanlarında özel ibaresi kullanılarak firmaya rant sağlanmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanı biz dikey mimariyle İstanbul’a ihanet ettik derken, bu projenin onaylanması da Darıca’ya ihanettir” dedi.

“HESABIMIZ DARICA MENFAATİ”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Bıyık ise, “Benim birinci vazifem Darıca Belediyesi’nin ve kamunun yararının gözetmektir. Olacak bir şey varsa burada meclisle yapacağımız bir şeyle olabilir. Yeşil alanların site halkına ait olacağını ve duvarların örüleceğini söylediniz. Biz Bayramoğlu-Tuzla bağlantı yolunu bu arazi üzerinden geçireceğiz. Burası Darıca’yla barışık bir yer olacak. Burası imar görmüş, her şeyin işlendiği bir arazi. Orada yapılacak farklı alanlarla Darıca halkına iş bulacağız. Etrafı yüksek duvarlarla çevrili bir yapıyı ben de istemem. Hesabımız tamamen Darıca’nın menfaati” açıklamasında bulundu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum