Darıca Final Okulları gazetecileri unutmadı

Darıca Final Okulları, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler ile 16 Ocak Basın Onur Günü dolayısıyla gerçekleştirdikleri etkinlikte, bölge basın mensuplarını kariyer günleri vasıtasıyla öğrencilerle bir araya getirdi.

Darıca Final Okulları gazetecileri unutmadı
14 Ocak 2020 - 15:28

Darıca Final Okulları, gazetecileri unutmadı. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ile 16 Ocak Basın Onur Günü kapsamından gerçekleşen etkinlikte bölgemizin gazetecileri, liseli öğrencilerle bir araya geldi. Kariyer Günleri etkinliğinde öğrencilere gazeteciliği anlatan medya mensupları, gençlerin sorularını da yanıtladı. Darıca Final Okulları Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürü Murat Kaya ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyonda, Kaya tarafından medya çalışanlarına günün anlam ve önemine ithafen katılım belgesi takdim etti. Kaya etkinlikte yaptığı konuşmada basının önemine dikkat çekerek şunları dile getirdi;

“ONLARA ŞÜKRAN BORÇLUYUZ”
“Bizler okul olarak, basın emekçilerimizi onore etmek için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Aramızdan ayrılan gazeteci arkadaşlarımızı saygıyla yad ediyorum. Rahmetli Ragıp Demirkol, İsmail Kadı, Coşkun Orhan, Murat Tosunoğlu hepsine Allah rahmet eylesin, ruhları şad olsun.” Kaya, gazeteciliğin tarihiyle ilgili öğrencilere kısa bir bilgi verirken, “Basın olmazsa ilçemizde, ilimizde, ülkemizde ve dünyamızda neler olup bittiğini anlama şansımız yok. Bizim yaşadığımız dünyada neler olup bittiğini buradaki abileriniz sayesinde öğreniyoruz. Onlara şükran borçluyuz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum