Reklam
Reklam

Darıcalı büyükler evlerinde aşı oluyor

Darıca'da evde aşılama süreci resmen başladı. Koronavirüsle mücadelede umut ışığı olan aşılama çalışmalarının birinci aşamanın ikinci adımı doğrultusunda Darıcalı büyüklerimiz evlerinde aşı oluyor.

Darıcalı büyükler evlerinde aşı oluyor
22 Ocak 2021 - 15:41
Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğü, aşılama çalışmalarına hız kazandırdı. Koronavirüsle mücadelede en büyük umut ışığı olan aşılama çalışmaları bölgemizde de hız kesmeden devam ediyor. Bu bağlamda birinci aşamanın ikinci adımı olan 85 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın evlerindeki aşılama süreci de resmen başladı. Konu hakkında Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak aşı programının 1. aşama 2. adımının bir diğer grubu 90 yaş üzeri büyüklerimiz; yetkin sağlık ekibimiz ve ekipmanlarımız ile evlerinde aşı olmaya başlandı.

"RANDEVU ALABİLİRLER"
COVİD-19 aşılamasına devam ediliyor. 85 yaş üzeri kişiler ve aynı hanede yaşayan 65 yaş üzeri olanlar sisteme yüklenmiştir. E-nabız uygulanmasından kontrol edilebilmektedir. Aile Sağlığı Merkezlerinde ve tüm sağlık kuruluşlarında aşı yapılmaktadır. Sağlık kuruluşuna gelemeyecek vatandaşlarımız MHRS sisteminden oturdukları ilçe sağlık müdürlüklerine randevu alabilirler. Bu durumda evlerinde aşı yapılacaktır" ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum