Demirci'den ihraç kararı sonrası ilk açıklama

AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı , Şevki Demirci hakkındaki kesin ihraç talebinin İl Disiplin Kurulu tarafından onaylandığını kamuoyuyla paylaştı. Karar üzerine görüşlerine başvurduğumuz Demirci, Gebze Yenigün Gazetesi'ne konuştu.

Demirci'den ihraç kararı sonrası ilk açıklama
30 Eylül 2019 - 16:54 - Güncelleme: 30 Eylül 2019 - 17:57

Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı, Şevki Demirci'nin kesin ihraç talebiyle İl Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini duyurmuştu. Bunun üzerine Demirci, disiplin kuruluna savunma vermişti. Bugün ise konu hakkında bir gelişme daha yaşandı. AK Parti Kocaeli İl Yönetim Kurulu'ndan yapılan açıklamada parti üst düzey yöneticileriyle, üyelerine hakaretten dolayı disipline sevk edilen Demirci'nin kesin ihracının onaylandığını ve kararın genel merkeze iletildiğini açıkladı.

"KANUNSUZ VE HUKUKSUZDUR"
Bu bağlamda görüşlerine başvurduğumuz Demirci, ilerleyen günlerde bir basın açıklaması yapacağını belirterek şunları kaydetti; "Daha sonra detaylı bir açıklamada bulunacağım ancak yapılan işlem kanunsuz ve hukuksuz bir işlemdir. Mahkemeyle bu iş temizlenecek. İlerleyen günlerde de konu hakkında bir basın toplantısı yapacağım."  

YORUMLAR

  • 0 Yorum