Reklam
Reklam

DEVA Gebze, esnafın sıkıntılarına dikkat çekti

DEVA Partisi Gebze Tanıtım ve Halkla İlişkiler Başkanı Ahmet Yaman, Gebze esnafının yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti. Yaman, “Gebze halkı ile konuştuğumuzda, esnafımızı ziyaret ettiğimizde kime bir dokunsak bin ah işitiyoruz” dedi.

DEVA Gebze, esnafın sıkıntılarına dikkat çekti
25 Ocak 2021 - 10:21
DEVA Gebze, esnafın yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti. DEVA Partisi Gebze Tanıtım ve Halkla İlişkiler Başkanı Ahmet Yaman, Gebze esnafının zor durumda olduğunu belirttiği açıklamasında şunlara değindi; “Gebzeliler dertli çünkü gençlerin çoğu işsiz. Esnaf iş yapamaz hale geldi. Birçoğu kepenk indirme noktasına geldi. Kafe, Restoran gibi iş yerleri kirasını ödeyemez halde. Sadece kira mı çalışan ücretleri, kredi borçları, elektrik, su, doğalgaz faturaları ne olacak? Maalesef esnafımızın beli bükülmüş."

“SORUNLAR ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR”
Pandemi sürecinde esnafın yeteri kadar destek görmediğini belirten Yaman, destek paketlerini eleştirdi. Ahmet Yaman "Bugün pandemi süreciyle birlikte hepimiz sağlığın önemini bir kez daha anladık. Tabi ki tedbirleri alacağız ama işlerimizi de yapmak zorundayız. Unutulmamalıdır ki mal canın yongasıdır. Bu nedenle esnafımıza gerekli destekleri vermeliyiz. Henüz gerekli destekler verilmedi. Yerelde ve genelde açıklanan destek paketlerine baktığımızda maalesef çok yetersiz. Borçları ötelemekle sorunlar çözülmez. Sorunlar bir çığ gibi gün geçtikçe büyüyor" dedi.

“TAŞIMA SUYLA DEĞİRMEN DÖNMEZ”
Yaman, açıklamalarının sonunda ise, "Kafe, restoran gibi iş yerleri paket servisle bu ekonomik krize karşı mücadele etmeye çalışıyor. Öyle paket servisle esnafımız bu krizde bu çarkı çeviremez. Yani anlayacağınız taşıma su ile değirmen dönmez. Biz DEVA Partisi olarak her zaman esnafımızın yanında olacağız."

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum