Reklam
Reklam

DEVA Kocaeli'nden Dünya Temizlik günü etkinliği

18 Eylül Dünya Temizlik Günü dolayısıyla DEVA Partisi Genel Merkezi’nin organize ettiği 81 ili kapsayan çevre temizliği etkinliği, DEVA Partisi Kocaeli il Başkanlığı tarafından Çayırova Çağdaşkent Mesire Alanı’nda yapıldı.

DEVA Kocaeli'nden Dünya Temizlik günü etkinliği
21 Eylül 2021 - 15:49
Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi, 'Dünya Temizlik Gününde' 81 ilde eş zamanlı düzenlediği çevre temizliği etkinliği kapsamında, Kocaeli İl Teşkilatı Çayırova ilçesinde Çağdaşkent Mesire Alanı’nda çevre temizliği yaptı. Temizlik çalışmalarıyla ilgili olarak DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı Adem Koç, “Çevre temizliğinden sorumlu olanlar görevlerini layığıyla yerine getirmiyor olsalar dahi, biz hemşehriler olarak bütün hemşerilerimi Kocaeli’mizin cennet doğasına sahip çıkmaya, çevremizi temiz tutmaya davet ediyorum” dedi.

“İNSAN SAĞLIĞINI TEHDİT EDİYOR”
DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı Adem Koç ise yaptığı açıklamada, “Ne yazık ki şehrimizin doğasının kıymetini yeterince bilmiyoruz. Yeri geldiğinde kentimizin doğal ve tarihi güzellikleriyle haklı olarak övünüyoruz. Lakin Dilovası, Gebze, Çayırova ve diğer ilçelerimizde yaşanan çevre kirliliği ortada. Nefes alırken bile genziniz yanıyor. Nerede ağaçlık alan varsa varsa, orası ya inşaat alanına dönüşmüş, ya da plastik atık, teneke ve cam şişe çöplüğüne dönmüş. Çevre kirliliği görüntünün yanında, aynı zamanda eko sistemi ve insan sağlığını tehdit ediyor; şehirlerimizin marka değerini düşürüyor” açıklamasında bulundu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum