Reklam
Reklam

DEVA'lı Aydın'dan GTÜ hakkında açıklama

DEVA Partisi Gebze İlçe Eğitim, Sağlık, Sosyal İşler ve Dış İlişkiler Başkanı Yasin Aydın, Gebze Teknik Üniversitesi’nin (GTÜ) başarısı hakkında açıklamalarda bulundu. Aydın, “GTÜ’nün başarısı bizleri gururlandırdı” dedi.

DEVA'lı Aydın'dan GTÜ hakkında açıklama
04 Ağustos 2021 - 11:08
DEVA Partili Aydın, GTÜ’nün en araştırmacı devlet üniversitesi seçilmesi hakkında şunları belirtti; “GTÜ, TÜBA’nın yayınladığı raporda yayın yapma oranı ve akademik verimlilikte en iyi devlet üniversitesi olarak gösterilmesi bir Gebzeli vatandaş olarak gururlandırdı.  Chicago Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ufuk Akçiğit ve Dr. Elif Özcan-Tok'un ürettiği, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA)'nin yayınladığı Türkiye Bilim Raporu’nda Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ), Türkiye'nin en araştırmacı devlet üniversitesi olarak görüldü. Raporda yayın yapma oranı ve akademik verimlilikte en iyi devlet üniversitesi olan GTÜ’ de yayın yapan araştırmacı oranı yüzde 70 olarak aktarıldı. 

“KALİTESİNİ ORTAYA KOYMUŞTUR”
Bu bilgiler ışığında; GTÜ donanımlı kadrosu ve kaliteli eğitim anlayışı ile bir bağımsız araştırmada daha liderliği göğüsleyerek kalitesini ortaya koymuştur. Bu başarının mimarları, başta GTÜ Rektörü Sayın Muhammed Hasan Aslan olmak üzere tüm akademisyen ve eğitimcilerimizi tebrik ederim. Ülkemiz ve Gebze'mize sağladıkları ve bundan sonra sağlayacakları hizmetler için tekrar teşekkürlerimi sunmak isterim. Gerek şahsım, gerekse partimizin genel eğitim politikaları başkanlığınca; ülkemizde ve özellikle kentimizde eğitim ile ilgili yapılan doğru işleri güzel projeleri destekleyip, gördüğümüz eksikleri ya da yapılması gerekenleri de siz değerli basınımız aracılığıyla kamuoyuyla paylaşacağımızı bildiririm.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum