Reklam
Reklam

DEVA'lı Ünsür'den açıklama geldi

DEVA Partisi Darıca İlçe Başkanı Muhammed Ali Ünsür'den, Darıca Kaymakamı Yüksel Kara'ya teşekkür ederken, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık'a Çınaraltı hakkında sorular yöneltti.

DEVA'lı Ünsür'den açıklama geldi
22 Şubat 2021 - 12:15

DEVA Partisi Darıca İlçe Başkanı Muhammet Ali Ünsür gündeme dair yaptığı açıklamada “Darıca ilçe başkanlığı olarak başlattığımız ‘Esnafımıza Sahip Çıkıyoruz’ kampanyasının geniş bir katılım ile sürmesi hepimizi mutlu etmektedir. ‘Alışverişlerimizi Darıca esnafından yapıyoruz, esnaf kazanırsa Darıca kazanır’ mottosuyla yaptığımız çağrılara her kesimden vatandaşımız desteğini göstermektedir” dedi. Sözlerine devam eden Ünsür, “Geçtiğimiz hafta sonu Sayın Kaymakamımız Yüksel Kara ve beraberindeki heyetin sokağa çıkma yasağından muaf esnaflarımıza yaptığı ziyaretleri ve bu kapsamdaki açıklamaları için müteşekkiriz” açıklamasında bulundu. “Yapılan çalışmaların olumlu yansımalarını da görmekteyiz” diyen Ünsür, pazar günü gelen “Siz başlattınız arkası geliyor, bu zor günlerde bir umut oldu ‘Allah sizden razı olsun’ mesajının kendisini oldukça duygulandırdığını ve bunun her şeyden değerli olduğunu belirtti.   

"RESTORASYONUN ZAMANI MI?"
Sözlerini Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’a seslenerek sürdüren DEVA'lı Ünsür, “Sayın Bıyık, maalesef gerçek ülke gündeminden partiniz gibi koptuğunuzu görüyorum. Esnafımız ve halkımız bu kadar zor durumdayken, tarihi meydanımız Çınaraltı’nın sözde restorasyonunun zamanı mı?” dedi. Ünsür, “Müsamere anketlerle bir de çoğulcu karar kılıfına bürünmüş bu hatadan hemen vazgeçin. ‘Acı mı istersin, daha acı mı istersin?’ diye anket olmaz. Gerçek anket söyle olmalı ‘Tarihi Çınaraltı yıkılıp yeniden mi yapılmalı yoksa oraya harcanacak para ile esnafımızdan alışveriş yapılıp ihtiyaç sahiplerine mi verilmeli?’

"KİMSE ENSEYİ KARARTMASIN"
Sayın Bıyık’a eğer hala sonucun farkında değil ise Darıca Belediyemizin sitesinden bu anketi başlatmasını ve kendi gözleriyle de görmesini öneriyorum. Biz bu soruları her ziyaretimizde esnafımıza, vatandaşımıza soruyoruz ve karşılığını alıyoruz” açıklamasında bulundu. Muhammet Ali Ünsür açıklamalarının sonunda ise, “Esnafımız yakın tarihinin en zor dönemini yaşamaktadır, Darıca esnafının, komşularımızın yaşadığı zor süreci, birbirimize DEVA olarak dayanışma ile atlatmaktan başka şansımız yoktur. Kimse enseyi karartmasın, artık Darıca’nın DEVA’sı var, Türkiye’nin DEVA’sı var” diyerek sözlerini tamamladı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum