Dilovası'na kapalı semt pazarı inşa edilecek

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, baştan sona Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilecek olan kapalı semt pazarı ve katlı otopark projesinin yakında ihalesinin yapılarak, inşaatına başlanacağının müjdesini verdi.

Dilovası'na kapalı semt pazarı inşa edilecek
21 Mayıs 2020 - 15:27 - Güncelleme: 21 Mayıs 2020 - 15:58

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, önceki gün ilçedeki Pazarcı esnafı ile bir araya gelerek yapımına başlanacak kapalı semt pazarı ve katlı otopark projesi hakkında fikir alışverişinde bulundu. Dilovası Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Dilovası Belediyesi Başkanı Hamza Şayir, Dilovası Belediyesi Başkan Yardımcısı Sinan Yaşar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yapı Kontrol Dairesi Etüt Proje Müdürü Ercan Özkan ve pazarcı esnafı katıldı.

PROJENİN TANITIMI YAPILDI
Toplantıda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yapı Kontrol Dairesi Etüt Proje Müdürü Ercan Özkan, yakın zamanda yapımına başlanacak projeyle ilgili sunum yaparak bilgiler verdi. Özkan, Cumhuriyet Mahallesi’nde yapılacak olan projenin 2 bin 637 metre kare alan üzerine 3 katlı ve 8 bin 600 metrekare kullanım alanının olacağını, içerisinde 210 metre kare idari yer olacağını, 4 metre tül hesaplandığında 235 pazarcı esnafı yer alacağını belirtti. Özkan ayrıca buraya yaklaşık 220 araçlık açık ve kapalı otopark yeri olacağını da ifade etti.

MODERN KAPALI SEMT PAZARI OLACAK
Proje Müdürü Ercan Özkan’ın sunumunun ardından pazarcı esnafına seslenen Başkan Şayir, “Modern kentlerin modern kapalı semt pazarlarına ihtiyacı vardır. Bu bağlamda gelişen ve büyüyen ilçemizin önemli bir eksiği olarak gördüğümüz modern kapalı semt pazarı ve katlı otopark projesinin hayata geçmesi noktasında büyük bir adım atıldı. Bu önemli projeyi ilçemize Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz kazandırıyor. İnşallah ilçemizden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen merkezi hükümetimiz ve Büyükşehir Belediyemiz ile omuz omuza daha bir çok projeye imza atacağız” dedi.

ESNAFIMIZIN ÇİLESİ BİTECEK
Kapalı Semt Pazarı Projesi ile düzenli bir pazar yerimiz olurken, pazarcı esnafımız ferah bir mekanda satışlarını yapabilecek, yağmur, kar kış çilesi son bulacak. Dilovalılar aileleriyle rahat alışveriş imkanı bulacak” diyen Başkan Hamza Şayir, "Göreve geldiğimiz günden bugüne ilçemize büyük kıymet veren, yatırım desteği sağlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a çok teşekkür ediyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

DİLOVASI’NA DEĞER VERİYORUZ 
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak ise yaptığı konuşmada, “Büyükşehir Belediyesi olarak Dilovası’na hizmet sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Dilovası, işçi, emekçi kardeşlerimizin yoğun olarak yaşadığı bir ilçemiz. Buraya yapılan her hizmet direk halkımıza ulaşıyor. İnşallah yapacağımız bu kapalı semt pazarı ve otopark projemiz hem esnafımızı hem de vatandaşımızın yüzünü güldürecektir. Şimdiden hayırlı olsun” dedi. Sunumun ardından, görüş ve önerileri alınan pazarcı esnafları projeyi çok beğendiklerini, bir an evvel hayata geçmesini istediklerini belirterek, teşekkür ettiler.


YORUMLAR

  • 0 Yorum