Dilovası'nda 120 vatandaşa iş bulundu

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir'in talimatıyla kurulan ve kısa sürede 120 vatandaşa iş imkanı sağlayan İstihdam Servisi, Dilovalılara umut kapısı oluyor.

Dilovası'nda 120 vatandaşa iş bulundu
11 Eylül 2019 - 16:18

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’in göreve gelir gelmez öncelik vererek kurduğu İstihdam Servisi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kurulduğu günden bu yana yaklaşık 4 ay gibi bir süre geçen İstihdam Müdürlüğü 120 vatandaş İlçe genelindeki Organize sanayi bölgelerinde istihdam sağlayarak geleceğe yönelik umut verdi. Dilovası Belediyesi İstihdam Servisine başvuru yapan vatandaşlar niteliklerine göre tespit edilerek uygun iş olanakları araştırılarak çalışmaları yapılıyor. Yüzde 30’u kadın, yüzde 50’si erkek ve yüzde 4’ü de engelli olmak üzere 120 vatandaş iş yerlerindeki görevlerine başlayarak istihdama katkı sunmaya başladı.

“EVİNE EKMEK GÖTÜRSÜN”
Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, “Türkiye’nin ve ilçemizin en büyük sorunlarından biri olan işsizlik ile mücadele için belediyemiz bünyesinde İstihdam Servisi’ni kurduk. Malum ilçemiz bir sanayi kenti olmasına karşın ancak işsizlik oranları da bir o kadar sorunlu bir ilçe. Biz istiyoruz ki hiçbir vatandaşımız işsiz kalmasın evine ekmek götürsün.

KAPI KAPI DOLAŞMIYORLAR
Kurmuş olduğumuz İstihdam Müdürlüğümüz ilçemizde ki OSB’ler ve İŞKUR ile ortak çalışmalar yaparak ihtiyaca yönelik istihdamın sağlanması noktasında güzel bir koordinasyon sağlıyorlar. Geliştirdiğimiz bu projemiz sayesinde, gelişen teknolojinin imkânlarından da yararlanan vatandaşlarımız, artık kapı kapı dolaşarak iş aramak, iş başvurusu için işyerlerine kadar gitmek zorunda kalmıyor. 

“VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ”
İlçemizde yaşayan her vatandaşımızın çalışma hakkına kavuşması, geçimini kimseye muhtaç olmadan sağlaması, kendisini geliştirerek hayal ettiği kariyere ulaşması için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu amaçla kurduğumuz İstihdam Servisi işsize iş, işverene eleman köprüsü oluyor. İnşallah ilerleyen süreçte çok daha güzel verilere ulaşacak ve istihdam sorunumuzu önemli ölçüde çözüme kavuşturacağız” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum