Reklam
Reklam

Dilovası'nda altyapı çalışmaları tam gaz sürüyor

Dilovası’nda alt yapı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Alt yapı çalışmalarının yanı sıra yüzey sularını toplamak için yeni yağmursuyu hattı da yapılıyor. Bölgede yaşayan vatandaşlar yenilenen altyapı hizmetinden memnun.

Dilovası'nda altyapı çalışmaları tam gaz sürüyor
15 Eylül 2021 - 17:11 - Güncelleme: 15 Eylül 2021 - 20:27
Dilovası'na bağlı 6 mahallenin altyapı eksiklerini giderecek ve  sağlıklı altyapıya kavuşturacak içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hattı çalışmaları sürüyor. Toplam 12 km uzunluğunda altyapı hattının yapılacağı projede, 3.5 kilometre uzunluğunda altyapı hattının imalatı tamamlandı. İmalat çalışmalarını İl genelinde sürdüren KBB İSU Genel Müdürlüğü, Dilovası'na bağlı Tavşancıl, Demirciler, Mimar Sinan, Orhangazi, Turgut Özal ve Kayapınar Mahallelerinde altyapı eksikliklerini gidermek için yenileme çalışmaları yanı sıra yüzey sularını toplamak için yeni yağmursuyu hattı yapıyor.

3.5 KİLOMETRE HAT YAPILDI
Çalışmalar, İlçenin kayalık olan zemini nedeniyle kırıcı makinelerle yapılıyor. Yapılan çalışmalarla Mimar Sinan Mahallesi Elmacık’ta altyapı çalışması tamamlanırken, Tavşancıl, Mimar Sinan, Orhangazi, Turgut Özal ve Kayapınar Mahallelerinde imalat çalışmaları yapılıyor. Orhangazi Mahallesi Karabey Caddesinde 500 mm çapında  yağmursuyu hattı ile Kayapınar Mahallesi Bağdat Caddesinin ara sokak bağlantıları devam ediyor. Program kapsamında şimdiye kadar belirtilen mahallelerde 3.5 km uzunluğunda kanalizasyon ve yağmursuyu hattı yapılarak işletmeye alındı.

TOPLAMDA 12 KİLOMETRE HAT YAPILACAK
Bölgede yaşayan vatandaşların sağlıklı altyapıya kavuşturacak proje kapsamında 6 mahallede 3 bin 500 metre uzunluğunda kanalizasyon hattı ve 6  bin 100 metre uzunluğunda yağmursuyu hattı ile Demirciler ve Tavşancıl’da 2.4 kilometre uzunluğunda içmesuyu hattı yapılacak. Program çerçevesinde devam eden çalışmalar ile toplam 12 kilometre uzunluğunda altyapı hattı imalatı gerçekleştirilecek.

ÜSTYAPIYI İSU YAPACAK
2022 yılı Mayıs ayında tamamlanması hedeflenen proje kapsamında yapılan altyapı çalışmaları nedeniyle bozulan yolların asfalt, asfalt yama ve bordür gibi üstyapı çalışmaları da İSU Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek. Altyapı imalatlarının tamamlanmasından sonra üstyapı çalışmaları yapılacak. Proje kapsamında içmesuyu hatlarında kullanılan düktil font borular İSU Genel Müdürlüğü tarafından karşılanıyor.

KORUYUCU ÖNLEMLER
Öte yandan yapılan çalışmalarda vatandaşların mağdur olmaması için her türlü güvenlik ile koruyucu önlemler alınırken, kazı nedeniyle meydana gelen toza karşı da çalışma yapılan alanlar tankerler ile sürekli  sulanıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum