Dilovası'nda Atatürk unutulmadı

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Dilovası'nda da Atatürk unutulmadı. Saatler 09.05'i gösterdiğinde çalan siren sesleri ile birlikte saygı duruşunda bulunan Dilovalılar duygusal anlar yaşadı.

Dilovası'nda Atatürk unutulmadı
10 Kasım 2019 - 14:06 - Güncelleme: 10 Kasım 2019 - 14:20

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal edilişinin 81.yıldönümü Dilovası Cumhuriyet Meydanında Atatürk anıtına çelenk konulması ile başladı. Törene İlçe Kaymakamı M. Asım Alkan, Belediye Başkanı Hamza Şayir, İlçe Jandarma Komutanı, Teğmen Sait Arı, İlçe Emniyet Müdürü Mesut Uğur, Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, Siyasi Parti Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Çelenk sunma töreninin ardından etkinlikler Özel Enka Teknik Okulları'nda devam etti. Öğrenciler tarafından hazırlanan konuşmalar, şiir oratoryosu ve zeybek gösterisi ilgiyle izlenildi.

ATATÜRK’ÜN SEVDİĞİ TÜRKÜLER SESLENDİRİLDİ
Yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin şiir ve kompozisyonlarını okumasının ardından, Atatürk’ün sevdiği türküler seslendirildi. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında okullar arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Kaymakam M. Asım Alkan ve Belediye Başkanı Hamza şayir tarafından verildi. Anma etkinlikleri Dilovası Özel Enka Teknik Okulları'ndaki programın ardından son buldu.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum