Dilovası'nın da aklı Elazığ'da

Elazığ’da önceki gün yaşanan deprem felaketi sonrası tüm yurtta seferberlik başlatılırken, Dilovası Belediyesi de Elazığ'daki vatandaşlar için Dilovası Kızılay ile birlikte yardım kampanyası başlattı.

Dilovası'nın da aklı Elazığ'da
26 Ocak 2020 - 12:38 - Güncelleme: 26 Ocak 2020 - 12:43

Elazığ’da yaşan deprem sonrası son belirlemelere göre 35 vatandaş hayatını kaybetmiş, Bin 500’ün üzerinde vatandaşımız yaralanmış, yüzlerce de ev yıkılmıştı. Yaşanan 6.8’lik deprem faciasından sonra tüm yurtta başlatılan yardım çalışmalarına Dilovası Belediyesi ve Kızılay Dilovası Şubesi de katıldı.
 
PAZARTESİ GÜNÜ 17.00’YE KADAR
Elazığ’da ki mağdur vatandaşlar için başlatılan kampanyaya kışlık giyecek, battaniye ve gıda yardımında bulunmak isteyen vatandaşların gerekli malzemeleri 27 Ocak Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar Dilovası Belediyesi Kültür Merkezi’ne ulaştırmaları istendi.
ELAZIĞ İÇİN BİRLİK OLMA GÜNÜ
Konuyla ilgili açıklama yapan Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, “Elazığ ilimizde ne yazık ki üzücü bir deprem faciası yaşanmıştır. Oradaki vatandaşlarımız için gün birlik olma günüdür. Vatandaşlarımızın yaralarını sarma günüdür. Biz Dilovası olarak üzerimize düşen her türlü desteği vermeye hazırız. Devlet büyüklerimizin yardıma ihtiyaç olmadığını söylemlerine rağmen vatandaşlarımızdan gelen yoğun talep üzerine biz kampanya başlattık. İnşallah Pazartesi günü topladığımız yardımları Elazığ da ki vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve tüm Elazığlı hemşerilerimize başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz" dedi.
 
 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum