Doğanın enerjisi KOÜ'de!

Hayatın her alanına ışık tutmak için yola çıkan Sepaş Enerji’nin, insanın doğayla ilişkisini hatırlatmak amacıyla düzenlediği 'Doğanın Enerjisi Fotoğraf Yarışması'ndan seçilen fotoğraflar 3 il gezdikten sonra Kocaeli Ünversitesi’nde sergilenmeye başladı.

Doğanın enerjisi KOÜ'de!
07 Aralık 2018 - 10:10

Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında 1,7 milyon kişiye hizmet veren Sepaş Enerji’nin, doğa ile insan arasındaki enerji alışverişini fotoğraf sanatıyla en iyi aktaran kişiyi bulmak için düzenlediği fotoğraf yarışmasında seçilen eserler Kasım ayı boyunca Kocaeli, Sakarya ve Bolu’da sergilendi. Gittiği tüm illerde yoğun ilgiyle karşılanan fotoğrafları yaklaşık 500 bin kişi gezdi. Sergi son olarak Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğrencilerle buluştu. İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki, Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Akça,  Sepaş Enerji Pazarlama Müdürü Oya Seçkinler, akademisyenler ve öğrencilerin katıldığı sergi açılışı renkli görüntülere sahne oldu.

YARIŞMA HAKKINDA
Sepaş Enerji’nin düzenlediği Doğanın Enerjisi fotoğraf yarışma kapsamında Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce’den binlerce fotoğraf gönderildi. Eserler fotoğraf sanatçısı Coşkun Aral, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emel Akça, fotoğraf sanatçısı İzzet Keribar, akademisyen Burak Savçın ve Sepaş Enerji Genel Müdürü Çağrı Poyraz’dan oluşan jüri tarafından değerlendirilerek, ilk üç belirlendi. İlk üç fotoğrafın sahibi eylül ayında Coşkun Aral ve İzzet Keribar ile birlikte Kapadokya’da 3 gün geçirerek birbirinden güzel fotoğraflara imza attı. Sergiyi Kasım Ayı boyunca sergilendiği 3 ilde yaklaşık 500 bin kişi ziyaret etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum