Engin Kılıç'tan yeni eğitim yılı mesajı

Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Başkanı Engin Kılıç, 2019-2020 eğitim öğretim yılı nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı.

Engin Kılıç'tan yeni eğitim yılı mesajı
10 Eylül 2019 - 10:15

Kılıç, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı; “ Sevgili öğrenciler, uzun bir yaz tatili yaparak dinlendiniz, yorgunluklarınızı attınız ve yeni bir enerji ile yeni eğitim öğretim yılına başlayacaksınız. Bilimi ve teknolojiyi kullanan, sorunlara çözüm üretebilen, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı, bilimin ve aklın yol göstericiliğinden ayrılmayan, ahlaklı ve şuurlu bireyler olarak yetişmeniz temennisi içerisindeyiz. Yarınlarımızın umudu olarak sizlerden en büyük beklentimiz ülkemizin geleceğine sahip çıkmanızdır.

“HİÇBİR TEREDDÜDÜMÜZ YOK”
En değerli varlıklarımızı, çocuklarımızı, işlenmek üzere sizlere emanet ediyoruz. Onları en güzel şekilde yetiştireceğinizden, onlara sahip çıkacağınızdan, onları kendi yavrularınızdan ayırmayacağınız konusunda hiçbir tereddüdümüzün olmadığını bilmenizi isteriz. Sizlere güveniyoruz. Çocuklarımızı millî ve manevi değerlerine sahip çıkacak şekilde, küresel sorunlara küresel çözüm üretecek şekilde yetiştirmenizi özellikle istirham ediyoruz. İnsanı insan olduğu için kucaklayacak bir kültürü, eğitimi onlara vermeliyiz. Bunu yapabildiğimiz takdirde ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılar, şu an birlikte çözmeye çalıştığımız problemler önemli ölçüde ortadan kalkacaktır.

İLK 30 HEDEFİ
Öğrencilerimizin yetişmesinde öğretmenlerimizin olduğu kadar siz değerli velilerimize de büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Öğretmen, öğrenci ve veli işbirliğiyle çocuklarımız çok daha başarılı olacaklardır. Okul içinde öğretmelerimizin okul dışında siz değerli velilerimiz çocuklarımızın güvenliğiyle aynı hassasiyetle davranmalısınız. Eğitim sistemimizdeki hızlı değişimler ülkemizi Dünya Ekonomik Forumu raporunda göre, dünyadaki ülkelerin eğitim kalitesi sıralamasında Türkiye 137 ülke arasında 99'uncu sırada yer aldı. Milli Eğitim Bakanlığı, anlamaya, kavramaya, uygulamaya yönelik bir müfredat ve eğitim sistemi geliştiremedi. 17 sene boyunca ezbere dayalı, yazboz tahtası sürekli değişen bir eğitim sistemi nesillerimizin geleceğiyle oynamaktadır. Buna asla müsaade edemeyiz. Yeniden Refah Partisi olarak iktidara geldiğimizde ilk işimiz ülkemizi dünya eğitim sıralamasında ilk 30 içerisine sokmak olacak. Bu duygu ve düşünceler ile 2019-2020 eğitim öğretim yılının öğrenci, öğretmen, idareci ve velilerimize hayırlı olması temennisi ile öğrencilerimize başarılar diliyorum.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları