Farabi'de şok görüntüler

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bugün yürekleri ağza getiren bir olay yaşandı. Acil serviste güvenlik vardiya amirinin ‘maske tak’ uyarısını dikkate almayan bir şahıs, testereyle terör estirdi. Hastane yönetimi, testereyle güvenlik vardiya amirinin üzerine yürüyen şahıs hakkında kamu davası açacak.

23 Mayıs 2020 - 23:20 - Güncelleme: 24 Mayıs 2020 - 14:23

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde şok görüntüler. Bugün Acil Servis önünde yaşanan olayda bir şahıs, ‘maske tak’ uyarısında bulunduğu güvenlik vardiya amirinin üzerine testereyle yürüyerek darp etmeye çalıştı. Başhekim Mustafa Güneş’in paylaştığı videoda şahsın, maske takmadığı için kendisini uyaran güvenlik vardiya amiriyle tartıştığı ve daha sonra arabanın bagajından çıkardığı testereyle üzerine yürüdüğü görülüyor. Testereyle terör estiren şahıs zor sakinleştirilirken, hastaneye yönetimi konuyla ilgili şahsa kamu davası açacağını duyurdu.
 
GÜNEŞ, SALDIRIYI LANETLEDİ
Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada saldırıyı lanetledi. Başhekim Güneş paylaşımında, “Sırf toplumun sağlığını koruma amacıyla yapılan bu uyarıya arabasından çıkardığı testere ile saldıran bu kişiyi şiddetle lanetliyorum. Böyle zorlu bir süreçte dahi böyle bir yola başvuranları insanı duygulardan sıyrılmış psikomanyak kişilik olarak değerlendiriyorum. Bu zorlu süreçten dahi ders almayıp halen, sadece vatandaşlarımızın sağlığı için gece gündüz demeden canlarını siper eden hastane çalışanlarına şiddet uygulayan bu kişilere caydırıcı bir cezanın verilmemesi, artık şikayet mekanizmasını da bloke etmiştir. Tekrar böyle terör eylemlerinin yaşanmaması dileğiyle” ifadelerini kullandı.
 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum