Reklam
Reklam

Farplas başkanı en etkili iş kadınları arasında

Bölgemizin önemli firmalarından Türk otomotiv sektörü tedariğinin öncü kuruluşlarının başında gelen Farplas Başkanı Ahu Büyükkuşoğlu Serter, Türkiye'nin en etkili 50 iş kadını arasında gösterildi.

Farplas başkanı en etkili iş kadınları arasında
18 Nisan 2021 - 10:45
Türk otomotiv sanayisinin ve bölgemizin öncü firmalarından olan Farplas'a büyük gurur. Farplas Başkanı Ahu Büyükkuşoğlu Serter, Fortune Türkiye dergisi tarafından 11. kez hazırlanan “Türkiye’nin En Etkili 50 İş Kadını” listesinde, 18. sırada yer aldı. Serter'in Türkiye'deki en etkili ilk 20 iş kadını arasında gösterilmesi, şirkette büyük bir mutluluk ve gurur yaşatırken, Farplas'tan konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Başkanımız Ahu Büyükkuşoğlu Serter, Fortune Türkiye dergisi tarafından 11. kez hazırlanan “Türkiye’nin En Etkili 50 İş Kadını” listesinde, 18. sırada yer aldı. 'Gelecek, Vizyoner Kadın Yöneticilerle İnşa Edilecek' başlığı altında, listede yer alan tüm başarılı kadınları kutluyoruz" ifadeleri kullanıldı.

AHU BÜYÜKKUŞOĞLU SERTER KİMDİR?
Serter; inovasyon, yenilik, ulaşım ve mobilite çözümleri, iş stratejisi, sanat ve kadın öncülüğünde; girişimcilik konularında aktif bir lider, yatırımcı, seri girişimcidir. 2012’den bu yana Fark Holding Yönetim Kurulu Başkanı, inovasyon ve transformasyon alanında lider Fark Labs’in mobilite alanında yatırım yapan kurumsal risk sermayesi FPlus Ventures’ın, daha fazla kadın yatırımcı yetiştirerek, kadın liderliğindeki şirketlere yatırım yapan Arya Kadın Yatırım Platformu’nun da kurucusudur. Aralarında Casa dell’Arte, Casa Hermanas gibi kendi kurup yönettiği marka ve girişimlerin yanı sıra, aktif bir melek yatırımcıdır, GBA üyesidir. Öğrenmeyi ve okumayı, gezip keşfetmeyi ve fikir üretip, uygulamayı çok seven Ahu Büyükkuşoğlu Serter, evli ve üç kız çocuğu annesidir.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum