Firuze'ye Milli takım kapıları Gebze'de açıldı

Geçtiğimiz hafta sonu Gebze Olimpik Yüzme Havuzunda düzenlenen Özel Sporcular Türkiye Yüzme Şampiyonası’na Firuze Şevval Devrim damga vurdu. Büyükşehir Belediye Kağıtspor’un sporcusu olan Devrim, 200 metre ve 400 metre serbest stilde altın, 50 m ve 100 m serbest stilde ise gümüş madalya kazanarak milli takım kadrosuna girdi.

Firuze'ye Milli takım kapıları Gebze'de açıldı
15 Mayıs 2019 - 16:19

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’nun 2019 yılı faaliyet programında yer alan Özel Sporcular Türkiye Yüzme Şampiyonası 10-12 Mayıs tarihleri arasında yapıldı. Gebze’nin ev sahipliğinde düzenlenen şampiyonaya 81 ilden 250 sporcu katıldı. Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu Firuze Şevval Devrim de Özel Sporcular Türkiye Yüzme Şampiyonası’ndan 2 altın ve 2 gümüş madalya çıkartarak milli takım kadrosuna girmeyi başardı.

 2 ALTIN VE 2 GÜMÜŞ MADALYA KAZANDI
Şampiyonaya Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu özel Sporcu Firuze Şevval Devrim de katıldı. Mavi-Beyazlı sporcu Devrim, Özel Sporcular Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda 200 metre ve 400 metre serbest stilde altın, 50 m ve 100 m serbest stilde ise gümüş madalya kazanarak milli takım kadrosuna girdi. Elde ettiği başarılı sonuçlar ile herkese büyük sevinç yaşatan Devrim’e madalyalarını Gebze Kaymakamı Mustafa Güler taktı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum