Gebze Belediyesi çevre bilinci aşılıyor

Gebze Belediyesi, çevreye ve insana saygılı belediyecilik anlayışı çerçevesinde öğrencilere geri dönüşüm eğitimleri veriyor. Öğrencilere ambalaj atığının geri dönüşümü ile ilgili haftada iki gün eğitim veren yetkililer, onlara çevre bilincini aşılıyor.

Gebze Belediyesi çevre bilinci aşılıyor
13 Kasım 2019 - 10:05

Gebze Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Gebze sınırları içerisindeki okullarda geri dönüşümle ilgili haftada iki gün öğrencilere eğitim semineri veriyor. Eğitimlerde öğrencilere Sıfır Atık Projesi ve geri dönüşümü hakkında bilgiler verilirken, ayrıca çöp olarak gördüğümüz aslında çöp olmayan atıkların geri dönüşüme kazandırılması gerekildiği de hammaddeleri ile öğrencilere anlatılıyor.

HEDEF YILDA 15 BİN ÖĞRENCİYE ULAŞMAK
Yılda 15 bin öğrenciye ulaşmayı hedefleyen Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, “Gebze Belediyesi olarak doğayı koruma ve geri dönüşüm konularında birçok çalışma yürüttük. Ama bu projelerin en önemlisi gelecek nesillerimizi çevreye duyarlı bireyler olarak yetiştirmek. Bu doğrultuda okullarda verdiğimiz eğitim seminerleri ile öğrencilere çevre bilinci aşılamayı ve farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz. Eğitimlerimiz aralıksız tüm okullarımızda sürecek” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum