Gebze Belediyesi'nde müdürlük sayısı azaltılacak

Gebze Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı, Zinnur Büyükgöz’ün öncülüğünde yapıldı. Oturumda Gebze Belediyesi’ndeki müdürlüklerin sayısının azaltılması oybirliği ile kararlaştırıldı.

Gebze Belediyesi'nde müdürlük sayısı azaltılacak
03 Temmuz 2019 - 17:49

16 gündem maddesinin görüşülüp, karara bağlandığı toplantı, bir önceki meclise ait kararların okunmasıyla başladı.Toplantıyı MHP Gebze İlçe Başkanı Serkan Kural ve İyi Parti Gebze İlçe Başkanı Özhan Aşkın Öztürk yakından takip etti. Gündem maddeleri görüşülmeden önce Marmara Nakliyeciler Terminali üzerine konuşan Büyükgöz, hukuki sürecin devam ettiğini belirterek, bir sonraki mecliste daha detaylı bilgi vereceğini aktardı. Meclis toplantısında diğer kurum ve kuruluşların taleplerinin karşılanmasına ilişkin gündem maddesi hakkında konuşan CHP’li meclis üyesi Saide Arslan Çalışkan encümen ve belediye başkanına verilen harcama yetkisine bir sınır konulmasını ve bu sınır üzerindeki ödemelerin mecliste görüşülmesini önerdi. Büyükgöz ise 20 bin TL’ye kadar yapılan ödemelerin başkan yetkisinde, 100 bin TL’ye kadar encümen yetkisinde ve 100 bin TL üzerinde olan ödemelerin mecliste görüşülmesini oylamaya sundu ve bu madde oybirliği ile kabul gördü.

OTOGAR GİRİŞLERİ 15 TL
Ayrıca gündemin 6. maddesinde yer alan Gebze Otobüs Terminali’nin giriş çıkış ücretlerinin değişmesi hakkında konuşan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “Civardaki otogarlara baktığımız zaman Gebze’de otogar girişleri için alınan rakam çok komik. 10 TL olan bu fiyatı biz de bunun yılsonuna kadar 15 TL’ye çekilmesinde karar kıldık” dedi ve belirlenen rakamı meclis onayına sundu. Karar oybirliği ile kabul edildi. Ayrıca Tatlıkuyu ve Yenikent Mahallesi’nde bulunan muhtarlık alanları yeniden muhtarlık olarak kullanılması oybirliği ile kabul edildi.

"VERİMLİ ÇALIŞMA İÇİN"
Temmuz ayı meclisi gündeminin 9. maddesinde yer alan belediye idari kadrolarının yeniden belirlenmesine ilişkin açıklamalarda bulunan Büyükgöz, “ Belediyemizde 32 müdürlük vardı. Bu sayıyı düşürerek yeniden bir organizasyon oluşturmak istiyoruz. Yeni dönemde müdürlük sayısını, hem bütçe disiplini hem de verimli çalışma açısından azaltma amacındayız. Bir kısım müdürlükler iptal olacak, bir kısım müdürlükler de birbirlerine bağlanacak. Müdürlüklerde çalışanlardan özlük hakkı kaybolan bir arkadaşımız olmuyor” dedi. Büyükgöz konuşmasının ardından müdürlük sayısının düşürülmesini meclis onayına sundu ve karar oybirliği ile kabul edildi. Ayrıca Ağustos ayı meclisinin 2 Ağustos Cuma günü saat 16.00’da yapılmasına karar verildi.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
Günün Başlıkları