Reklam
Reklam

Gebze Belediyesi, tapuları dağıtmaya devam ediyor

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün göreve geldiği günden bu yana üzerinde titizlikle durduğu tapu konusunda, hak sahipleri tapularına kavuşmaya devam ediyor. Bu bağlamda çalışması tamamlanan Pelitli Mahallesi Konut ve Ticaret Alanı (GK4) için tapu dağıtımı gerçekleşti.

Gebze Belediyesi, tapuları dağıtmaya devam ediyor
03 Mart 2021 - 17:37
Gebze Belediyesi, tapuları dağıtmaya devam ediyor. Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programda bu kez Pelitli Mahallesi Konut ve Ticaret Alanı (GK4) hak sahipleri tapularına kavuştu. Büyükgöz’ün ev sahipliğinde gerçekleşen tapu dağıtım törenine Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya, AK Parti Gebze Gençlik Kolları Başkanı Enes Altuntaş, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gebze Bölge Koordinatörü İbrahim Pehlivan, Gebze Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Pekşen, siyasi partilerin il ve ilçe yöneticileri, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda hak sahibi katılım gösterdi.“TAPU MESELESİNİ GÜNDEMDEN ÇIKARACAĞIZ”
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Büyükgöz, “Seçimlerden sonra hiç beklemeden çalışmalarına başladığımız Yavuz Selim ve Hürriyet mahallelerinde tapular verilmeye devam ediyor. Diğer bir yandan da kırsal mahallelerimizde imar uygulamalarını sürdürüyoruz. Mart ayının sonuna kadar 30 milyon metrekarelik alanda imar uygulaması işlemleri tamamlanmış olacak. Nihai hedefimiz yılsonu itibariyle Gebze’de imar uygulamasına dönük konuşulacak bir gündemin kalmaması. Çalışmaların yüzde 75-80’inini bitirmiş oluyoruz. Yılsonunda da bunu yüzde 100’e çıkarmış olacağız. Çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tapuların hak sahiplerine hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.BÜYÜKAKIN’DAN BÜYÜKGÖZ’E ÖVGÜ
Büyükgöz’ün ardından kürsüye çıkarak açıklamalarda bulunan Gebze Kaymakamı Mustafa Güler ise, “Gebze’de kanayan yara olmuş tapu meselesi çözülüyor. Gebze Belediye Başkanımız Büyükgöz’e ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Tapu malımızın kimliği, burada imar ve tapu sorunları çözüldükten sonra vatandaşlarımız bu yerleri istediği gibi kullanabilecek” dedi. Programda son olarak açıklamalarda bulunan Büyükakın ise, “Zinnur Bey, belediyeciliğin en zor işlerinden olan imarla ilgili düzenlemeleri titizlikle takip ediyor. Tapu sorunu Zinnur Büyükgöz’ün çalışmalarıyla ortadan kalkıyor. Tapunun olmadığı yere doğalgaz gibi temel hizmetleri götüremiyorsunuz. Bu çalışmalar o yüzden çok kıymetli” dedi. Program protokol üyelerinin hak sahiplerine tapu takdimiyle sona erdi.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum