Reklam
Reklam

Gebze'de çocuk koruma toplantısı

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler başkanlığında, “5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu İlçe Koordinasyon Toplantısı” Gebze Ticaret Odası Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Gebze'de çocuk koruma toplantısı
07 Nisan 2021 - 17:13
Gebze’de çocuk koruma kanunu toplantısı, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler’in başkanlığında yapıldı. Programa Kaymakam Güler’in yanı sıra, Gebze Cumhuriyet Savcısı Nuray Yaşar, Gebze İlçe Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, Gebze İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Barış Eke, kent protokolü ve birim müdürleri katılım gösterdi. Toplantıda sokakta çalışan, çalıştırılan, dilenen, dilendirilen çocuklar ile ilgili bugüne kadar yapılan iş ve işlemler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Çocukların sokakta çalışmasının engellenmesi amacıyla oluşturulan “Mobil Ekip” birimlerinin çalışma planı gözden geçirilerek çalışmaların aynı şekilde devamı kararlaştırıldı.

PLANLAMALAR HAZİRAN AYINA KADAR YAPILACAK
Çocuklara ve ailelere mahremiyet eğitimi konusunda doğru bir şekilde bilgi verilmesinin öneminin vurgulandığı toplantıda, bunun için kurumlar arası işbirliği ve koordinasyon çalışmalarının yapılması kararlaştırıldı ve ayrıca eğitim ile ilgili çalışmaların hız kesmeden devam edeceği hususunda görüş birliğine varıldı. Bununla birlikte cinsel içerikli suçlar konusunda çocukların ve ailelerin farkındalığının artırılmasına yönelik ilgili kurumların işbirliğinde eğitim planlamalarının Haziran ayına kadar yapılması kararlaştırıldı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum