Reklam
Reklam

Gebze'de dinamik denetimler sürüyor

Kocaeli Vali Yardımcısı Ekrem Çalık ve Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze'de koronavirüs denetimi gerçekleştirdi.

Gebze'de dinamik denetimler sürüyor
20 Nisan 2021 - 11:43
İçişleri Bakanlığı'nın başlattığı dinamik denetim süreci kapsamında Gebze'de denetimler devam ediyor. Gebze'de gerçekleşen denetime Kocaeli Vali Yardımcısı Ekrem Çalık, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, emniyet ve zabıta ekipleri katılım gösterdi. Vali Yardımcısı Çalık ve Kaymakam Güler, Gebze Center AVM'de maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulması ile ilgili denetlemelerde bulundu. AVM de sadece "gel-al" şeklinde hizmet veren yeme-içme yerlerini de denetleyen protokol, pandemi hakkında vatandaşlara rehberlik edici açıklamalarda bulundu.

"TEMİZLİĞE DİKKAT EDİLMESİNİ İSTİYORUZ"
Konu hakkında konuşan Kaymakam Güler denetimlerde, "Mağazaların iç mekanlarında ve dış ortamlarında temizliğe dikkat edilmesi ve mesafe kurallarına uyulmasını hatırlatıyoruz. İçişleri Bakanlığının genelgeleri doğrultusunda bir yılı aşacak şekilde uzunca bir süredir sürdürülen salgına karşı mücadelede kalıcı başarı elde etmek için denetimlere her gün devam ediliyor. Bizler de zaman zaman denetimlere katılıyoruz.

"MİSAFİR KABUL EDİLMESİN"
Mutasyona uğrayan COVİD-19 virüsünün İngiltere varyantının ülkemizde günlük vaka, yoğun bakım ve entübe hasta sayılarında artışlara yol açması nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından yoğunlaştırılmış dinamik denetim tedbirleri uygulamaya konularak salgınla mücadeledeki tedbirlerin etkinliği artırıldı. Ramazan ayında vatandaşlarımızdan ricamız geleneksel hale gelen iftar veya sahurlarda misafir kabul etmemeleridir. Kurallara uymanın vicdani bir sorumluluk olduğunu vatandaşlarımız unutmamalı ve herkes kendinin polisi olmalıdır. Toplumsal hareketliliği azaltırsak bulaş riskini de azaltırız" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum