Reklam
Reklam

Gebze'de ihtiyaç sahipleri için dağıtım başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Toprak Mahsülleri Ofisi tarafından satın alınarak ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Gebze Kaymakamlığı’na ulaşan 70 ton patatesin dağıtımına dün başlandı. Kaymakam Güler, Gebze'de toplamda 150 ton patatesin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını dile getirdi.

Gebze'de ihtiyaç sahipleri için dağıtım başladı
18 Nisan 2021 - 11:58 - Güncelleme: 18 Nisan 2021 - 12:20
Gebze Kaymakamlığı koordinesinde Gebze Belediyesi, kamu kurum ve kuruluşlarının çalışanları ile STK’lardan oluşturulan ekipler ile yapılan dağıtımlarla patatesler, Gebzeli ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya başlandı. Gebze’de toplam 150 ton patates geleceğini ve tamamının en kısa sürede ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılacağını söyleyen Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, “İlçemize ulaştırılan 70 ton patatesten 40 tonunu bugün vatandaşlarımızın adreslerine teslim ettik. Önceden belirlediğimiz ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızda kayıtlı ihtiyaç sahibi ailelerimize patateslerin bir an önce ulaştırılabilmesi için 35-40 ekip oluşturduk. Ekiplerimiz bugün erken saatlerden itibaren dağıtıma başladı.

“2 BİN GIDA KOLİSİ ULAŞTIRILDI”
Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen yetkililere teşekkürlerimizi sunuyorum. Mübarek Ramazan ayında Gebze Kaymakamlığı olarak  Kocaeli Valimiz Sayın Seddar Yavuz'un  talimatı ile gönderilen ve Kaymakamlığımıza temin edilen 2 bin gıda kolisi, 900 adet alışveriş çekinin tamamına yakını bir hafta içinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırıldı.

“500 BİN TL NAKİT YARDIMI YAPILACAK”
Önümüzdeki hafta içerisinde ayrıca ihtiyaç sahibi ailelere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız imkanlarıyla 500 bin TL nakit yardımı yapılacaktır. Pandeminin yaşandığı bu zor süreçte vatandaşlarımıza Ramazan ayında bir nebzede olsa yardım edebilmekten dolayı memnuniyet duyuyoruz. Bu vesileyle tüm Gebzeli hemşehrilerimizin Mübarek Ramazan'ını  tebrik ediyorum" dedi. Dağıtımı gerçekleştiren personellere teşekkür eden Kaymakam Güler, ekiplere çalışmalarında kolaylıklar diledi.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum