Gebze'de kaçakçılığa geçit yok

Gebze Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, kaçakçılığa geçit vermiyor. İhbar üzerine bir iş yerine operasyon düzenleyen polis, kilolarca kaçak tütün, kaçak sigara ve kaçak sigara yapımında kullanılan makaron ele geçirdi.

Gebze'de kaçakçılığa geçit yok
29 Kasım 2019 - 12:08

Gebze polisi, devleti vergi kaybına uğratan ve haksız rekabetin önüne geçen şahıslara göz açtırmıyor. Bu doğrultuda bir ihbarı değerlendiren Gebze Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, Gebze ve Darıca’da gerçekleştirdikleri çalışmalar sonucunda bir iş yeri ile iş yerine ait depoya baskın düzenledi.

KAÇAK SİGARA VE ÇAYLARA EL KONULDU
Yapılan operasyonda 6 bin 590 paket gümrük kaçağı sigara, 15 bin 600 dal halinde içi kıyılmış tütün ile doldurulmuş makaron, 10 paket halinde toplam 500 gr nargile tütünü, 33 ayrı paket halinde toplam 6 kilo 200 gram kaçak çay ve paketler içerisinde toplam ağırlığı 42 kg bandrolsüz tütün ve açıkta kıyılmış 59 kilo kıyılmış tütün ele geçirildi. Olayla ilgili gözaltına alınan ve ardından Gebze Adliyesi’ne sevk edilen S.Ç ve Ö. A. isimli şahıslar, adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı. Şahıslara sadece 5607 sayılı kanuna muhalefet suçundan para cezası kesildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum