Reklam
Reklam

Gebze'de 'normalleşme süreci' denetimi

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’un koronavirüs vakalarının artmasını önlemek amacıyla, önümüzdeki 10 gün boyunca sahada sıkı denetimlerin bulunacağını açıklamasının ardından Gebze protokolü bugün ilçe genelinde sıkı bir denetim gerçekleştirdi.

Gebze'de 'normalleşme süreci' denetimi
23 Şubat 2021 - 17:30
Normalleşme sürecine hazırlanan Gebze’de bugün sıkı bir denetim yapıldı. Kaymakam Güler başkanlığında yapılan denetime Belediye Başkan Yardımcısı Selamet Güner, İlçe Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, Jandarma Komutanı Binbaşı Barış Eke, İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, Emniyet ve Zabıta ekipleri katıldı. Kaymakam Güler ve beraberindeki protokol üyeleri, toplu taşıma araçları, marketler, pazarlar, alışveriş yerleri, parklar ve meydanlarda denetimler gerçekleştirerek, maske, hijyen ve sosyal mesafe uyarısında bulundu.  Kaymakam Güler yaptığı açıklamada, “Havaların ısınması ile toplumda tedbirlere dikkat edilmesi konusunda bir rahatlama gözlenmiştir. Alınan tedbirlere rağmen vaka sayılarında yeniden artış yaşanmaktadır. 1 Mart’tan itibaren Sağlık Bakanlığınca belirtilen dört ana kriter çerçevesinde getirilen kısıtlamaların il bazında alınacak Hıfzıssıhha Kurulu kararlarınca var olan tedbirlerin azaltılması veya kaldırılması uygulaması ile ilgili kademeli normal hayata geçilecektir.

Kaymakam Güler polis ekiplerinden virüse karşı alınan önlemlerin
sıkı bir şekilde denetlemesini istedi.

 
DAHA ETKİN DENETİMLER YAPILACAK
Bizde İlçemizde yasakların azaltılması veya tamamen ortadan kaldırılması amacıyla denetimlere ara vermeden devam edeceğiz. On gün boyunca başkanlığımda daha etkin denetlemeler yapılacaktır. Şu anda riskli bölgedeyiz, vatandaşlarımızdan ricamız sınırlamalardan kurtulmak istiyorsak orta veya az riskli bölgeye geçebilmek için daha fazla dikkatli ve tedbirli olmalarıdır. Hep birlikte kurallara uyarak bu virüsü yenebiliriz” dedi. Kaymakam Mustafa Güler, gerçekleştirilen denetimlerde esnaf ve vatandaşlardan temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarına mutlaka riayet edilmesini istedi. Güler ayrıca, sahadaki denetim faaliyetlerinde vatandaşların yoğun olarak bulundukları kalabalık yerlere öncelik verileceğini belirtti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum