"Gebze'de rant değil proje alanlarına ihtiyaç var"

CHP Kocaeli Milletvekili ve TBMM CHP Sanayi Komisyonu Sözcüsü Tahsin Tarhan, mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı verdiği Mermerciler fuar alanı projesini yeniden Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine Taşıdı. Mecliste konuşma yapan Tahsin Tarhan, “Mermerciler fuar alanı ile ilgili Mahkeme kararı esas alınarak İptal kararı verilmesi şarttır” dedi.

 "Gebze'de rant değil proje alanlarına ihtiyaç var"
10 Ekim 2019 - 17:02

Gebze’nin tartışmalı konuları arasında yer alan ve geçtiğimiz günlerde mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı verdiği Mermerciler projesine ilişkin CHP’li Tahsin Tarhan açıklamalarda bulundu. Tarhan konuşmasında, “Kocaeli’nde Mermerciler Fuar Alanı olarak kamuoyuna yansıyan, Pelitli Mahallesi’nde önce 250 Dönüm fuar alanı ihtiyacı olduğu dile getirildi. Proje İlçe belediye meclisinde onaylandıktan sonra, Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’nde içerisine 500 dönüm orman arazisi eklenerek, 750 dönüm fuar alanı projesine olarak sunuldu. Amacından saptı. Rant istismarına dönüştü. Durumun tespit edilmesiyle, CHP Gebze örgütümüzün mahkemeye başvurusuyla yürütmeyi durdurma kararı çıkmıştır. Mahkeme kararı emsal alınarak, acilen iptal kararı verilmelidir” şeklinde konuştu.

“RANT KAPILARINI AÇAN PROJEYMİŞ”
Tahsin Tarhan konu hakkında son olarak, “Mermerciler fuar alanı Gebze’ye katma değer sağlayacak bir proje olarak lanse edildi. Sonra anlaşıldı ki orman arazisini talan eden, rant kapılarını sonuna kadar bir projeymiş. Bölgemizin kimilerinin cebini doldurarak rant alanların değil yatırım alanlarına ihtiyacı vardır” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum