Reklam
Reklam

Gebze'de vaka sayısı yüzde 25 arttı

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Gebze’de de kontrollü normalleşme ile uzun bir aradan sonra cumartesi günü yeniden sokağa çıkılması bazı uyarıları da beraberinde getirdi. Yeni normalleşme sürecinden sonra Gebze’de yüzde 25 oranında vaka sayısının arttığını ifade eden İlçe Sağlık Müdürü İlhan Kadıoğlu, Gebzelilere ‘dikkatli olun’ uyarısında bulundu.

Gebze'de vaka sayısı yüzde 25 arttı
06 Mart 2021 - 12:11 - Güncelleme: 06 Mart 2021 - 13:03

Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, turuncu listeyle yüksek riskli yerler arasında bulunan Gebze’nin son durumunu açıkladı. Yeni normalleşme sürecine girilmesinden sonra vaka sayılarında yüzde 25 oranında artış olduğunu belirten Kadıoğlu, Gebzeli vatandaşları tedbirlere azami derecede uymaları konusunda uyardı. Gazetemize konuşan Kadıoğlu, “Rehavete kapılırsak bu sayıların daha da artması kaçınılmaz olacaktır. Tam anlamıyla normalleşmeye geçmek için kontrollü normalleşme sürecini başarıyla atlatmamız gerekiyor. Hepimiz biliyoruz ki bir yıldır çok bunaldık, sıkıldık ama bir an önce haritada şehrimizi ilk olarak sarıya taşımak adına bu fırsatları çok iyi değerlendirmemiz gerekir.

“TEDBİRLERE UYALIM”
Kazanımlarımızı kaybetmeyelim ve geçmişte yaşadıklarımızı bir daha yaşamamak adına tedbirlere hep birlikte azami derecede uyalım. Sağlık ordusunun neferleri olarak COVİD-19 ile mücadelemiz salgın bitene kadar devam edecek. Bu bağlamda vatandaşlarımızın  desteğini bekliyoruz" dedi.


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum