Gebze'deki o pazar dönüşümlü olarak kullanılacak

Gebze İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, bugün gerçekleştirdiği toplantı sonrasında kentte bulunan Mevlana Kapalı Semt Pazarı hakkında önemli bir karar aldı. Buna göre Mevlana Kapalı Semt Pazarı'nda Perşembe günleri tuhafiye, konfeksiyon, mutfak malzemesi, züccaciye, nalburiye pazarı, Cuma günleri ise Sebze, meyve, bakliyat, şarküteri ve balık pazarının kurulmasına karar verildi. Uygulama 10 Aralık'ta yürürlüğe girecek.

Gebze'deki o pazar dönüşümlü olarak kullanılacak
01 Aralık 2020 - 18:05

Gebze Mevlana Kapalı Semt Pazarı'na koronavirüs ayarı. Gebze İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, bugün gerçekleştirdiği toplantı sonrasında bulaşı riskinin yüksek olduğu Gebze Mevlana Kapalı Semt Pazarı hakkında önemli bir karar aldı. Buna göre 10 Aralık'ta yürürlüğe girecek uygulamayla birlikte pazar yerinde Perşembe günleri tuhafiye, konfeksiyon, mutfak malzemesi, züccaciye, nalburiye pazarı, Cuma günleri ise Sebze, meyve, bakliyat, şarküteri ve balık pazarının kurulmasına karar verildi. 

KAYMAKAMLIK DUYURDU
Gebze İlçe Hıfzıssıhha Kurulu'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı; "Covid-19 salgınla mücadelede görevlendirilen denetim birimlerinin yetkilileri ve denetleyenlerin tespitleri sonucunda Mevlana Mahallesi kapalı Pazar yerinde satış yapan esnaf sayısının çokluğu nedeniyle tezgah arasındaki yürüme yollarının daraldığı ve bu pazara vatandaşlarımızın  rağbetinin  fazla olmasından dolayı sosyal mesafenin korunamadığı, bulaşı riskini ciddi şekilde arttırdığı yolundaki tespitleri ile bununla birlikte Kaymakamlığımıza yapılan sözlü şikayetler ilçemiz Hıfzıssıhha Kurulunda değerlendirilmiş olup, yapılan görüşmeler sonucunda; söz konusu pazar yerinde esnaf sayısının çokluğu aynı anda meyve sebze pazarı ile birlikte tuhafiye züccaciye vb. esnafında bulunmasından dolayı pazar alanının yeterli gelmediği tezgahlar arasındaki mesafenin iyice azaldığı ayrıca vatandaşlarımızın da bu pazara aşırı ilgisi rağbetinden dolayı sosyal mesafenin ortadan kalktığı bulaşı riskinin artmasından dolayı Mevlana Semt pazarında bundan böyle;
Cuma Günleri: Sebze, meyve, bakliyat , şarküteri ve balık pazarının kurulması ilk uygulamaya 11 Aralık 2020 Cuma günü başlanılmasına, Perşembe Günleri: Tuhafiye, konfeksiyon, mutfak malzemesi, züccaciye, nalburiye pazarının kurulması ilk uygulamaya 10 Aralık 2020 Perşembe günü başlanılmasına, Bu konuda gerekli düzenleme ve tedbirlerin Gebze Belediye Başkanlığınca alınmasına karar verilmiştir."

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Fatih
    1 ay önce
    Sebze meyve balık bakliyat esnafıda ikiye bölünmeli çok esnaf var yarısı bi gün yarısı başka bi gün olmalı